Google’sız Huawei Mate 30 Pro Türkiye’de Satışa Çıkıyor


Huawei’nin son amiral gemisi Mate 30 Pro, nihayet Türkiye topraklarına giriyor. Firma tarafından yapılan açıklam ile Mate 30 Pro’nun Ocak ayında satışa çıkacağı belirtildi. Ancak ülkemizde çıkacak modelde Google servisleri yerine Huawei Mobile Service (HMS) kullanılıyor olacak.

ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşının en büyük sonucu olarak Amerika’nın Huawei’ye ambargosu olmuş ve dolayısıyla Google ile ticari bağları koparılmıştı. Bunun sonucunda Mate 30 Pro dahil yeni Huawei cihazlarda Google Servisleri kullanılamıyordu.

Huawei ise bu sorunu kendi servisleri ile çözüme kavuşturma peşinde. HMS ile kendi servis ağını geliştirme çalışmalarına hız veren Huawei, 2018’den beri telefonlarında ön yüklü olarak gelen Huawei AppGallery uygulaması aracılığıyla kendi uygulamalarını hizmete sunuyor. Huawei Temalar, Huawei Bulut Depolama, Huawei Tarayıcı, Huawei Müzik, Huawei Video, Huawei Okuyucu, Huawei Asistan ve diğer HMS uygulamalarına buradan erişilecek.

Huawei Mobile Service ne kadar efektif onu kullanmadan söylememiz zor. Ancak hali hazırda her şeyini Google servisleriyle bütünleştiren kullanıcıların bu serüvene atılması güç olacakmış gibi duruyor. Huawei Mate 30 Pro’nun Ocak 2020’de Huawei İstinyePark ve İzmir MaviBahçe Deneyim Mağazaları ile Huawei’nin Kadıköy ve Şişli’de bulunan Servis Merkezleri’nde tüketicilerle buluşması planlanıyor. Ürün fiyat bilgisi önümüzdeki günlerde paylaşılacaktır.

Huawei Mate 30 Pro özellikleri ve yetenekleri hakkında daha detaylı bilgi için hemen aşağıdaki yazımıza ilerleyiniz.

Huawei Mate 30 Pro; Yes Kamera, No Google!


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir