Google, YouTube, Gmail gibi Tüm Google Servisleri Çöktü, Erişim Sorunu Yaşanıyor


Bugün birkaç saat önce ülke genelinde Google’a ait servisler başta olmak üzere erişim sorunları yaşanmaya başladı. Sorunun kaynağı şimdilik gizemini koruyor olsa da hali hazırda erişim sorununun devam ettiğini söyleyebiliriz.

Google Servisleri yani Youtube, Gmail, Haritalar gibi pek çok hizmete ulaşılamıyor ve/veya çok yavaş bir erişim söz konusu. Bununla birlikte Google Servislerini kullanan firmalara da erişim sorunu yaşandığı aktarılıyor. Yaptığım araştırma sonucunda kullanıcıların bir süreliğine Netflix, Hepsiburada ve Github gibi sitelere erişim sağlayamadığını gördüm.

Sorun Sadece Türkiye’de Değil

Bu sorun sonucunda akıllara gündemde olan Google ve Rekabet Kurumu arasındaki çekişme gelmiş olması normal. Fakat sorun Bulgaristan ve Gürcistan’da da yaşanıyor gibi görünüyor.

Kısa Sürede Çözülür

Sorun Google kaynaklı olduğu için problemin çok kısa sürede çözüleceğine eminiz. Hatta bu yazıyı yazmaya başladığımızda bazı kullanıcıların tekrardan erişim sağlamaya başladığı bildirimlerini aldık.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir