Söylenti; Samsung, Yeni Telefonlarını Türkiye’ye Getirmeyebilir (Güncellendi)


Sizlere daha önceki haberimizde açıkladığımız üzere Rekabet Kurumu ve Google arasındaki anlaşmazlıklar sonrasında Google’ın almış olduğu karar ülkemizdeki Android akıllı telefon pazarına bomba gibi düşmüştü. Bu şok haberin üstünden çok geçmeden Samsung‘un da yeni akıllı telefonlarını ülkemize getirmeyeceği iddia edildi.

Ayrıca Bakınız; Google Türkiye’den Çekilmiyor ama      Android Lisansları İptal

Şimdilik sadece bir iddia konumunda olan bu söylentinin resmiyete dökülüp dökülmeyeceği henüz belli değil. Fakat Google’ın almış olduğu ve Türkiye pazarını kapsayan Android servis ve lisanslarının iptali kararı ülkemizde boy gösteren her firmayı etkiliyor.

Dolayısıyla Samsung ya da bir başkası yeni Android cihazlarını ya bu servislerden yoksun olarak ülkemize sokacak ya da hiç sokmayacak. Belirttiğimiz gibi şimdilik bu konu hakkında resmi bir açıklama yok ancak Samsung Türkiye’nin ülkemizdeki Android akıllı telefon operasyonunu ertelemesi veya kapatması olası bir durum gibi görünüyor.

GÜNCELLEME

Samsung bu iddiaları yalanladı. Gelecek yılki planların aynen devam ettiği bildirildi.

Kamuoyuna Duyuru

Samsung Electronics olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerin yasalarına göre ticari faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Türkiye’de Rekabet Kurumu’nun Google’ın faaliyetleri ile ilgili aldığı kararı ve bununla ilgili süreçleri yakından takip ediyoruz. 2020’de çıkacak yeni Galaxy ürünleri ile ilgili Türkiye’deki lansman çalışmalarımıza ve planlamalarımıza devam ettiğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

Rekabet Kurumu tarafından yürütülen süreçle ilgili gelişmelere göre kullanıcılarımızı ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz. 

Samsung Electronics Türkiye

#Kaynak; ShiftDelete


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir