AMD Radeon RX 500 Ekran Kartları Göründü; Gigabyte, Powercolor ve Aorus


Sizlere daha önceki haberlerimizde AMD Radeon RX 500 serisi ekran kartlarına dair önemli bilgileri aktarmıştık. Önceki neslin yeniden isimlendirilmiş hali olacak olan RX 500 ailesi şimdi üreticiler aracılığıyla karşımıza çıkıyor.

Dediğimiz gibi AMD, RX 500 serisinin kalbinde yatan grafik çekirdeğinde bir değişikliğe gitmeyerek yeni kartları ”rebranding” yani yeniden adlandırarak piyasaya sürecek. Yani bizler yine Polaris 10 ve 11’e sahip olacağız ancak onları Polaris 20 ve Polaris 21 olarak çağıracağız. Tabi üretim 14nm LPP’ye geçerken GPU frekansları da artış gösteriyor. Dolayısıyla %10-15 düzeyinde performans ve verimlilik artışı beklemekteyiz. Ek olarak ortaya çıkan CPUZ ekran görüntüsündeki detaylar da bizlere bu iddialarda doğru olduğumuzu gösteriyor.

Üretici tarafına döndüğümüzde ise Gigabyte, Powercolor ve Aorus‘un kartlarının şimdiden ortaya çıktığına şahit olmaktayız. RX 500 serisi de yine bol fanlı, RGB aydınlatmalı gibi şeyleri bizlere sunacak. RX 580, 8 GB/4 VRAM, RX 570 4GB VRAM ve RX 550 ise 2 GB VRAM ile gelecek.
AMD üst seviye ekran kartlarında ise RX Vega ailesi ile boy gösterecek.

Radeon RX 580 (Gigabyte, Powercolor ve Aorus)

Radeon RX 570 (Gigabyte, Powercolor ve Aorus)

Radeon RX 550 (Gigabyte, Powercolor ve Aorus)


Kaynak; Wccftech


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.