Batman v Superman Açılış Günü Hasılatında Bir Çok Dev Filmi Geride Bıraktı!


Sinema çılgınlığı son hız devam ederken geçtiğimiz gün vizyona giren Batman v Superman; Adaletin Şafağı gişede hayli başarılı işlere imza atıyor. Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams gibi dev isimlerin yer aldığı başyapıtın yapım bütçesi 250 Milyon dolar civarındaydı ki bu bütçeye reklam giderleri eklenmemiş durumda.
Batman v Superman aslında DC Comics’in Justice League’e uzanan ilk basamağı konumunda. Filmde neredeyse tüm ana karakterler gösterilmiş, yeni Batman Ben Affleck ise beğenilmişti. Tabi gişeye döndüğümüzde bizleri başarılı rakamlar karşılıyor. 25 Mart’ta vizyona giren dev film şuana kadar dünya genelinde 220 Milyon dolar hasılat yapmış durumda. Filmin ABD’de ki ilk Cuma günü hasılatına baktığımızda ise 82 Milyon dolar gibi ciddi bir rakam bizleri karşılıyor. Buna göre film, Avengers ve Jurassic World gibi dev yapımları geride bırakmayı başarıyor.batman-v-superman-trinity (1252 x 522)
İlerleyen dönemlerde hasılat ne boyutlara gelir bilinmez ama hedefin 1 Milyar Dolar’ı aşmak olduğunu söylemek lazım. Ayrıca beklentiler filmin ilk hafta sonunda 350 Milyon doları aşmak ki bence rahat aşacaktır. Bunun yanında filme yapılan eleştirilere baktığımızda çok iyi şeyler söylenmediğini de belirtmeliyim. Tabi işin sonucunda filme gitmiş biri olarak gitmenizi öneriyorum.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir