Daha Çerçevesiz; Xiaomi Mi Mix 2 Duyuruldu, İşte Özellikleri ve Fiyatı | Dijitaller

Daha Çerçevesiz; Xiaomi Mi Mix 2 Duyuruldu, İşte Özellikleri ve Fiyatı


Bebek gibi cihaz

Xiaomi‘nin Mi Mix modeli şüphesiz 2016 senesinin en ilgi çeken telefonuydu. Esasında baktığımızda Mi Mix, çok ince çerçeveli akıllı telefonların gelmesinin önünü açan bir modeldi diyebiliriz. Xiaomi, bu seriye devam ediyor zira bir süre önce Mi Mix 2 modellerini duyurdular.

Xiaomi Mi Mix 2, artık daha ince çerçeve ve geliştirmeler ile birlikte geliyor. Fakat genel tasarımın önceki modele benzediğini en başından söyleyelim. Aslında çerçevelerin sıfıra dayanması üreticilerin de tasarım konusunda birbirlerinin aynı ürünler çıkarmasına neden oluyor bir bakımdan.

Mi Mix’in en beğenilmeyen yönü 6.4 inçlik devasa ekranıydı. Devam modelinde ise ekran 6 inç olarak belirlenmiş. Evet yine oldukça büyük ve tek elle kullanmak imkansıza yakın gibi ama yinede kullanılabilir seviyeye girdiğini belirtmeliyim. Ekran tarafındaki bir önemli değişiklik ise görüntü oranının 17:9’dan 18:9‘a evrilmiş olması. Yani LG G6 ve V30 modeliyle aynı. IPS LCD ekranın çözünürlüğü ise FullHD+ (2160x1080p) olarak belirlenmiş.

Telefonun ön yüzündeki ve önceki modele göre daha ince alt çerçevede ise kamera ve diğer gerekli sensörler bulunuyor. Ayrıca ahize yerine kantilever piezoelektrik seramik akustik teknolojisi, yakınlık sensörü yerine de ultrasonik mesafe teknolojisi teknolojisici kullanılmış.

Telefonun arkasına geçtiğimizde ise alüminyum gövde ve Special Edition modelinde ise seramik gövde yer alıyor. Çok hafif çıkıntı yaratan bir adet OIS destekli 12 MP arka kamera bulunuyor. Çift kamera beklentimiz vardı ancak gerçekleşmedi. Kamera sensörü ise Mi 6 modelindekiyle aynı. Kameranın alt tarafında ise parmak izi okuyucu yer alıyor. Bu arada ön kamera 5 MP.

Donanım tarafına geçtiğimizde bizleri Snapdragon 835 yongası, 64/128 ve 256 GB depolama alanı ve 6 GB RAM karşılıyor. Special Edition modelinde ise 8 GB RAM yer alıyor. Son olarak donanım tarafında hayal kırıklığımız batarya tarafında gerçekleşiyor. Önceki modelde 4400mAh olan pil boyutu bu modelde 3400mAh olmuş. 1 günü yüne çıkarırız ancak düşüş sert. Bu aydan itibaran satışa sunulacak telefonun fiyatlandırmasıysa şöyle;

  • 64 GB + 6 GB RAM : 506 Dolar
  • 128 GB + 6 GB RAM : 552 Dolar
  • 256 GB + 8 GB RAM : 614 Dolar
  • Special Edition (8 GB RAM + 128 GB) : 720 Dolar

#Kaynak; PhoneArea

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Çerçevesiz; Xiaomi Mi Mix 2 Duyuruldu, İşte Özellikleri ve Fiyatı

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz