Daha Uzun Pil Ömrü İstiyorsanız Facebook'u Silin


Akıllı telefon sahiplerinin belkide her şeyden önce istedikleri daha uzun pil ömrü. Son dönemlerde artık bir günü rahat çıkaran modelleri sıkça görüyoruz fakat ortaya çıkan yeni bilgiler cihazların donanımından ziyade yüklü uygulamaların daha çok pil tükettiğini gösteriyor ki bunların babası da Facebook.
Tech World Zone‘un Nexus 6P üzerinde yaptığı testlerde cihaz, Facebook yüklü olduğunda ve silindiğinde oluşan pil sürelerini ve genel performansı ele alıyor. Test sonuçlarını geçtiğimiz günlerde paylaşılmıştı ancak ortaya ilginç bir sonuç çıktı. Facebook uygulaması kaldırıldığında cihazın gün başına %20 daha fazla pil ömrü verdiği gözlemlendi. Ayrıca uygulamayı silmek genel performansı da olumlu etkiliyor.
88af9bdc1611d5d254ccd2964bec2677
Facebook tarafından yapılan açıklamada ise pil konusuna değinilmiyor fakat performans konusunun araştırıldığı belirtiliyor. Tam açıklama şöyle;
“Android uygulamamızdan gelen hız sorunlarıyla karşılaşan bir kaç kişinin bulunduğunu duyduk, bunu araştırıyoruz ve sizi mümkün olduğunca güncelleyeceğiz, bu konuların güçlendirilmesine odaklandık.” 
Eğer siz de Andorid cihazınızda pil sorunu yaşıyorsanız Facebook uygulamasını silerek şansınızı bir deneyebilir, gerektiğinde ise web üzerinden Facebook’a girebilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir