Güle Güle Denuvo


GG Denovo, WP.

Denuvo’yu belki de çoğunuz duymuşsunuzdur -kopya koruma yazılımı. Fakat, Denuvo ise bu yazılımları korsanlara karşı koruma işinde ne yazık ki son dönemde epeyce başarısız. 2014 yılında Denuvo Software Solutions tarafından çıkarılan Denuvo anti-tamper çözümü kısa sürede birçok yazılımda ve oyunda yerini alsa da artık gözden düşmüş bir çözüm olarak kendisini tarihin tozlu yapraklarına yazdırıyor.
Son olarak Mass Effect: Andromeda oyunundan da kaldırılan sistem maalesef korsanlar  için bir çocuk oyuncağı haline geldi. BioWare tarafından geliştirilen  Mass Effect: Andromeda, hem optimizasyon sorunlarıyla, hem kötü bir oyun oluşuyla eleştirilerin odağında olmasının yanında bir de kısa sürede korsanların eline düşmesiyle boğuşuyor.
Artık firmalar oyunlarından Denovu’yu kaldırmaya başlamış durumda ve bu Denovo’nun korsana yenik düştüğünü kanıtlıyor… bir kez daha.3DM korsan grubu tarafından kırılan Denuvo sisteminin yıkılışı sürüyor. Umarız daha güçlü bir sistem ile geliştiricilerin verdiği emekler korunabilir.
Dijitaller olarak, siz değerli takipçilerimizden korsan kullanmamanızı istiyoruz. Korsan yazılımlar emeğin sahibine zarar vermekte. Öte yandan korsan kullanarak bilgisayarınızı kötü niyetli insanlara da açmış oluyorsunuz.
Kaynak
 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir