Death Stranding 50 Dakikalık Oynanış Videosu ile Yine Büyüledi


Hideo Kojima‘nın arkasında olduğu Death Stranding herhalde bu yılın en merak edilen ve beklenen oyunu konumunda. Oyunun oynanışı hakkında şimdiye kadar çok fazla bilgi verilmese de yapım için beklenen uzun oynanış videosu yayınlandı.

Bu uzun soluklu oynanış videosunda oyun dinamiklerini bizzat Hideo Kojima anlatıyor. Açıkçası bu oyunu nasıl anlatıp aktaracağımı bilemiyorum zira daha önce böyle bir kurgu görmedim. Bu oyunun çok iyi olduğu anlamına gelmiyor sadece ben bu oyun için yeterince zeki olmayabilirim… Zaten oyun için Very Easy zorluk seviyesinin olacağı da açıklandı, bu benim için olsa gerek.

Öte yandan oynanış videosunda taşımacılık dinamiklerini, boss savaşlarını ve araçları görüyoruz. Bununla birlikte Death Stranding’in Dark Souls’tan bazı esinlenmeleri mevcut.

Diğer oyuncular ile iletişim sistemi Dark Souls serisiyle benzer. Yani, haritanın farklı noktalarını keşfedip diğer oyuncular için notlar bırakabilecekseniz. Aynı şekilde dğer oyuncuların teslim ettiği eşyaları, buldukları rotaları görebilir kullandıkları köprüleri kullanabilirsiniz. Oyunda yer alan istasyonlara yine diğer oyuncuların kullanabilmesi için eşyalar da bırakabiliyorsunuz. Yine Dark Souls’tan aşina olduğumuz Boss savaşlarına diğer oyuncular gelip yardım edebiliyor ve size eşyalar verebiliyor.

Öte yandan karakter özelleştirme ve dayanıklılık/yorgunluk dengesi de önemli. Çok fazla detayın olduğunu söylemeliyiz. En basiti botunuz yırtıldığında onu değiştirmeniz gerekiyor.

Death Stranding, 8 Kasım’da Türkçe altyazı seçeneğiyle PS4 için çıkacak.

Hemen aşağıya iki adet oynanış videosu bırakıyorum. İlki uzun olan. İkincisi PS4 için yayınlanan video. İyi seyirler.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir