Samsung Galaxy A3 için Android Lollipop Türkiye'de


Samsung‘un giriş-orta segment telefonu alan Galaxy A3 nihayet Android Lollipop sürümüne kavuştu. Android Lollipop’un 5.0.2 sürümüne güncellenen telefon 5.0’ın RAM tüketimi sorununu yaşamayacak.
Ancak söylemekte fayda var; Bu güncellemenin dağıtımına Samsung, 6 ay önce başlamıştı. Samsung artık bu politikayı değiştirmeli. Özellikle ülkemize cihaz güncellemeleri tepe modellerde bile oldukça geç geliyor. Bu durum tüketici kaybına neden olabilir.

Güncelleme ile Gelen Yenilikler

Android 5.0.2 güncellemesi beraberinde bir iki sorun gidermesi, güvenlik güncellemeleri ve sistem kararlılığını getiriyor. Bunun yanında RAM ve Pil tüketiminde iyileştirme sunan güncelleme ayrıca daha hafif ve daha az sistem tüketen Touchwiz arayüzünü de cihaza entegre ediyor. Ek olarak cihazın Android 6.0 almayacağını belirtelim. (Alsa bile bu modele sıra gelene kadar Android 7 gelir. Bu cihaza sıra geldiğinde zaten ülkemize 6 ay sonra geliyor… O zamanda Android 8 çıkar her halde :D)


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir