Facebook Videolarda Karşılaşılan Siyah Ekran Çözümü


Hepinize merhaba;
Eğer sizde Facebook kullanıcısı iseniz mutlaka sizin de video izlerken başınıza gelmiş olan siyah ekran sorununu bugün çözüme kavuşturacağız. Bu sorunu biraz daha açmak gerekirse; izlenen gifler veya videolarda bir süre sonra siyahlanma, kararma sorunu oluşuyordu. Haliyle sayfayı yenilemeniz veya videoyu başa sarmanız gerekiyordu ki bu da oldukça can sıkıcı bir durum.
Bu sorunu eğer Chrome tarayıcısı üzerinden yaşıyorsanız çözümü aslında basit. Bu soruna yol açan şey Chrome ayarlarında bulunan Donanımla hızlandırılmış video kod çözme özelliği aktif olması. Bu ayara aşağıdaki yoldan kolayca ulaşıp deaktif yani devre dışı bırakmanız ve Chrome’u yeniden başlatmanız videolarda karşılaştığınız siyah ekran sorununu çözecek. Kesin çözüm olmasa da deneyen birkaç kullanıcı çözüme kavuşmuş bulunmakta.
Evet, hemen alttaki bağlantıyı kopyalayarak arama çubuğuna yapıştırın ve Enter’layın, sonrasında ekranın en üstünde bulunan Donanımla hızlandırılmış video kod çözme özelliği’ni devre dışı bırakın ve Chrome’u yeniden başlatın. İşte çözüm bu kadar.

chrome://flags/#disable-accelerated-video-decode

Adsız


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

4 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Bnmmm telefonmda aynı usts ya j 7 prm var facebookta hikaye videolarım karanlık çıkıyor