Windows 10 İlk Büyük Güncellemeye Kavuştu, İşte Threshold 2 ile Gelen Yenilikler!


Çıkışının hemen ardından daha ilk günden 15 Milyon indirilmeye ulaşan Windows 10, geçen süre zarfında daha da geliştirildi ve 110 Milyon’dan fazla cihaza yüklendi. İlerleyen dönemlerde 1 Milyar cihaza yüklenmesi bekleniyor.
Bu güne kadar irili ufaklı ancak temelinde güvenlik güncelleştirmeleri yatan birden fazla güncelleme almış olsak da bugün Threshold 2 yani kısaca ilk büyük geniş çaplı güncellemeyi aldık. Görsel iyileştirmelerin yer aldığı güncellemenin detayları sizlerle.
ximg_562993c806281.png.pagespeed.ic.IeQwiOOTOk
Güncellemenin içeriği biraz fazla. Güncellemede, büyük değişikliklerin yanında küçük boyamalar ve sistem performansı güncellemeleri yer alıyor. Masaüstünde, pencerelerde ve menülerde görsel dokunuşlar yapılmış. Bu sayede görsel bütünlük sağlanmış. Artık pencere başlığının renkleri değiştirilebiliyor.
ximg_5629940531114.png.pagespeed.ic.wV_aRPTU25
Mesajlaşma ve Skype Video uygulamaları artık Skype ile tam entegre halinde. Bu sayede artık Skype’ın tam sürümüne gerek olamadan mesajlaşma veya video arama yapılabiliyor.
ximg_56299a4eaff72.png.pagespeed.ic.vqULwe3lgD
Başlat menüsü de güncellemeden payını almış durumda. Karolara sağ tıkladığımızda çıkan ekran elden geçirilmiş ve yeni özellikler eklenmiş. Başlat Menüsünden ulaşabildiğimiz ayarlar kısmında ise neredeyse her seçenek ekranında bir güncelleme mevcut. Sistem, Kişiselleştirme, Hesaplar, Zaman ve Dil gibi ayarlarda ufak makyajları ve yeni seçeneklere göreceksiniz.
smart-resize-menu-fallupdate1
Bunların dışında Cevapsız Çağrı Bildirimi ile daha gelişmiş Cortana, Microsoft Edge içinde sekme ön izlemesi, Harici depolamaya uygulama yükleyebilme gibi özellikleri barındıran güncellemede sistem simgeleri de elden geçirilmiş.
5-steps-to-stream-microsoft-xbox-one-games-to-windows-10-pcs
Ayrıca bir diğer önemli güncelleme ise Xbox One kanadında. Xbox One’da bugünden itibaren Windows 10’a geçiş yapıyor. Güncelleme ile birlikte Xbox 360 için geriye uyumluluk sağlanıyor ve daha önce paylaşılan oyunlar oynanabiliyor. Bunun dışında baştan tasarlanana arayüz ve arttırılmış performans da güncelleme ile geliyor.
ximg_562993ed3799f.png.pagespeed.ic.PDWqbMlcCN
Sürüm 10586 numaralı güncellemeyi alabilmek için Başlat Menüsü –> Ayarlar –> Güncelleştirme ve Güvenlik penceresinden yapabilirsiniz. Güncellemeyi denetlediniz ama bir güncelleme bulunamadıysa biraz beklemenizi öneriyoruz. Zira sistemde yoğunluk olmuş olabilir veya güncelleme henüz size ulaşmamış olabilir. Eğer İnsider üyesiyseniz bu güncelleme size çok daha önce zaten gelmiştir.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

6 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. abi ben yükledim windows 10 pro sürüm 1511 10586 yükseltin güncelleştirmesini herşey bitti en son yeniden başlatınca önceki windows sürümünüz geri yükleniyor hatasını aldım 2 deneyişimdede bide her seferinde tekrar indiriyor güncelleştirmeyi

    1. MediaCreationTool ilede denedim aynı sonuç kurulum ekranından sonra önceki windows sürümünüz geri yükleniyor hatası geldi yine

    2. tamam teşekkürler bu arada orjinal windows 7 den yükseltme yaptım windows 10 tamamen orjinal yani korsan deil

  2. Merhaba, w10 pro yükledim . Pc açılırken windows logosundan sonra siyah ekran geliyo ve pc çok gec açılıyo. Pc yi sifirladim yinede birsey değişmedi. Bi öneriniz var ni ?