General Mobile 4G için Android 7.1.1 Nougat Güncellemesi Çıktı


gsmarena_002General Mobile bir süredir Android One kapsamında akıllı telefonlarını piyasaya sürmekte. Android One projesi kapsamında ki ilk cihazı GM 4G, güncellemeleri son sürat almaya devam ediyor. Bu bağlamda beklenenden erken bir şekilde GM 4G, Android 7.1.1 Nougat güncellemesini aldı.
Aslında Google’ın Android 7.1.1 Nougat sürüm güncellemesi 6 Aralık tarihinde dağıtılmaya başlanacaktı fakat GM 4G biraz şanslı çıktı ve yaklaşık üç gün önce güncellemeye kavuştu. Ülkemizde dahil 20 ülkede satılan GM 4G’ye gelen güncelleme 240.6 MB boyuta sahip. Çok büyük yenilikle getiremeyen bu sürüm, güvenlik, stabilite ve küçük hatalara odaklanıyor.
Android 7.1.1 Nougat güncellemesi alacak diğer cihazlar ise şöyle; Pixel, Pixel XL, Nexus 6P, Nexus 5X, Pixel C, Nexus 9, Nexus Player. Bu cihazlar önümüzdeki hafta güncellemeye kavuşmuş olacak. Tüm bunlara ek olarak GM 5 Plus ve GM 5‘te bu güncellemeyi alacaktır.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

8 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. gm 4g kullanıcısıyım kasım ayı guncellemesinden sonra başka bir güncelleme gelmedi bana

    1. Birçok GM 4G kullanıcı güncellemeyi almış durumda. Size ulaşması bölgesel olarak biraz zaman almış olabilir. Ara ara güncellemeyi manuel kontrol etmenizde fayda var.

  2. güncellemeyi yapıyorum telefon yeniden başlatılıyor robot geliyor sonraki aşamaları yazarmısınız

    1. Güncellemeyi başlattığınızda telefon otomatik olarak kendisini günceleyecektir. Robot ekranını sırasında gerekli yüklemeler yapılmakta. Bir süre sonra yine otomatik olarak cihaz açılacaktır. Bu sırada cihazı kapatmamanız gerekir.