Google Pixel XL 2 Tasarımı Ortaya Çıktı, Yeni Detaylar da Var


İnce çerçeve

Her ne kadar ilk olarak Google’ın bu yıl üç akılı telefon tanıtacağı söylentileri duyulsa da sonradan gelen daha doğrulanmış bilgiler bizlere firmanın iki telefon tanıtacağını gösteriyor. Bir tanesi 5 inç ekran boyutuna sahip küçük bir modelken diğeri de Taimen kod adlı daha büyük ekranlı bir model olacak.
Google Pixel XL 2017 ya da Pixel 2 XL (veya sen ne demek istiyorsan), Taimen kod adına sahip. 6 inç gibi büyükçe bir ekran ile gelecek olan telefon ince çerçeveleri sayesinde bunu size pek hissettirmeyecek. Zaten şu sıralar ince çerçeveler günümüzün modası diyebiliriz.
Android Police’e göre LG tarafından üretilecek olan ve aşağıdaki görsele oldukça benzeyecek olan Pixel 2 XL, 2:1 görüntü oranına sahip olacak. Yani LG G6’da olduğu gibi. Görselde ekranın düz olduğunu görsek de sağ ve sol tarafta camın belirgin şekilde kavislendiğini görmek mümkün. Açıkçası ön panel, LG G6 + Galaxy S8 melezi olmuş… güzel yani.
Arka taraf ise ilk nesil Pixel telefonlar ile benzer yine iki parçadan oluşuyor ve cam pencere ile destekleniyor. Fakat bu sefer parmak izi okuyucu camın altında. Ve üzücü olarak görüyoruz ki tek kamera cihazda yer alıyor. Evet, elbette bu görsel nihai-resmi görsel değil, yanlışlık payı var ama ateş olmayan yerden de duman çıkmaz, öyle değil mi?
Son olarak belki de en beklemediğimiz şey bu telefonun HTC U11’den bir özelliği aşırması olacaktır. Android Police’e göre cihazın kenarları sıkıştırmaya duyarlı olacak. Yani HTC U11’de ki Edge Sense gibi. Bu sayede Google Assistant sizin için açılabilir.
Tüm bunları ve daha fazlasını muhtemelen Ekim ayında cihaz tanıtıldığında göreceğiz.
Kaynak; 12


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir