GoPro Hero 5 Duyuruldu, İşte Özellikleri ve Fiyatı


Aksiyon kamerası sektörünün lider isemi GoPro, yeni aksiyon kameralarını duyurdu. GoPro Hero 5 Black ve GoPro Hero 5 Session olarak iki farklı model ile karşımıza çıkan firma bu modelleri ile rekabetin kızıştığı pazara yeni bir kan sokuyor. Dilerseniz kameraların özelliklerine geçelim.

GoPro Hero 5 Black

27235495_hero5_black_theframe_315_master-0
GoPro Hero 5 Black serinin en üstü konumunda. 2 inç büyüklüğünde dokunmatik bir ekrana sahip olan Hero 5 Black aynı zamanda artık suya karşı dayanıklı. 10 metreye kadar suya dayanıklı olan kamera sesli komut, GPS ve 7 dil desteği ile geliyor.
12 MP kameraya sahip olan model RAW veya WDR formatında fotoğraflar çekebiliyor ancak elbette aksiyon kamerasında asıl önemli olan video yetenekleri. Hero 5 Black, 4K çözünürlüğünde 30 FPS video kayıtları yapabildiği gibi 1080p formatında 120 FPS kayıtlar da yapabiliyor. 2 Ekim tarihinde piyasaya çıkacak olan model 399 Dolar fiyat etiketine sahip.

GoPro Hero 5 Session

28756203_hero5_session_sf_315_master-0
GoPro Hero 5 Session ise tepe modelin biraz kırpılmış hali diyebiliriz. 12 MP kamera burada karşımıza 10 MP olarak çıkıyor ancak çekim kabiliyetlerinden bir şey kaybemiyor. Bunun dışında Hero 5 Session’da dokunmatik ekran yok, RAW veya WDR yok, GPS yok, 4K 30 FPS var, 1080p 120 FPS var. Yine 2 Ekim de piyasada olan model 299 Dolar fiyatıyla raflarda yer alacak. Ayrıca suya dayanıklı kardeşi gibi.
Tüm bunların yanında her iki modelde mevcut GoPro aksesuarları ile uyumlu durumda. Yine her iki kamerada da rüzgar sesi kırpma, stereo ses kaydı, elektronik dengeleme sistemi gibi özellikler bulunuyor. Ek olarak yeni doğrusal görüntüleme sistemi sayesinde geniş açılı çekimler artık daha net ve güzel olacak. Son olar her iki kamera da yeni duyurulan GoPro Karma dronu ile uyumlu.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir