HTC Orta Seviyeye Yönelik Desire 830'u Duyurdu


HTC orta seviye için Desire serisini devam ettiriyor. Daha renkli ve üst seviyeye göre daha düşük kopmponentlerin kullanıldığı bu serinin yeni üyesi kısa süre önce Desire 830 oldu. Geçtiğimiz günlerde de görüntüleri ortaya çıkmıştı ve BoomSound stereo hoparlörler ile dikkat çekmişti.
Desire 830’un teknik özelliklerine geçecek olursak 5,5” Full HD LCD ekran bizleri karşılıyor. Bu ekrana gerekli gücü sağlayacak olan yonga ise MediaTek’in 8 çekirdekli Helio X10 oluyor, grafik tarafında ise Mali-T720MP3 bulunmakta. Bu yonga orta seviye için ideal diyebiliriz. Ayrıca 3GB RAM ve 32GB depolama alanı ile donatılan modelde microSD desteği de yer alıyor.
Cihazın kamera tarafına geçtiğimizde ise ön yüzde 4MP (Ultrapixel) selfi kamerasının yer aldığını görmekteyiz. Arka tarafta ise OIS destekli 13MP değerinde kamera yer almakta. Tüm bunlara ise 2800mAh değerindeki batarya enerji sunacak. Kutudan Android 6,0 ve Sense 7 ile çıkacak olan Desire 830, 6 Mayıs tarihinden itibaren 310 Dolar fiyat etiketiyle raflarda boy gösterecek. Unutmadan telefonun Avrupa ve Türkiye fiyatlandırmasında farklılıklar olabilir.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir