iPhone'da ve Android'de, Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?


Belki de Periscope ile başlayan, mobil cihazımızdan canlı yayın yapma alışkanlığı diğer firmalara da hastalık gibi bulaşarak yaygınlaştı. Ama son günlerde Instagram’ın da bu akıma katılmasıyla ilginç bir şekilde insanlar daha çok canlı yayın yapar oldu. Peki bize ne? Bizi ilgilendiren kısım şu ki eğer Instagram kullanıyorsanız ve takip ettiğiniz kişiler de canlı yayını kullanıyorsa size bildirim geldiğini göreceksiniz. Bütün takip ettiğim kişilerin yaşadıkları her anı bilmek beni pek bağlamıyor. Beni yanlış anlamayın, yakın arkadaşlarımı ve onların neye yaptıklarını önemsiyorum, ancak çoğu canlı yayın şimdiye kadar ilgi çekmeyen veya ilgi alanlarımdan alakasız olmuştur. Ben zaten oturayım canlı yayın kovalayım diyecek kadar da bol boş vakte de sahip değilim. Üzgünüm, sevgili Instagram arkadaşlarım. 🙁

  1. Instagram uygulamamıza giriyoruz.
  2. Profilimize girip sağ üst tarafta dişli ile simgelendirilmiş ayarlar butonumuza basıyoruz.
  3. Biraz sayfayı kaydırdıktan sonra Ayarlar başlığı altında Anında İlet Bildirimi Ayarları seçeneğine ulaşacaksınız.
  4. Anında İlet Bildirimi Ayarlarına girdikten sonra Canlı Videolar Başlığı ile ulaşmak istediğimiz ayara ulaşabiliriz. Açık olarak varsayılan gelen ayarımızı kapalı yaptıktan sonra görev tamam.


Bu kadar basit işte. Artık kurtuldunuz 🙂 Instagramın diğer gönderdiği bildirimleri de kapatmak istiyorsanız buradan ince ayar yaparak istediğinizi açıp istediğinizi kapatabilirsiniz. Eğer temelli kapatmak istiyorsanız da telefonunuzun ayarlarına girerek bildirim ayarlarına girip oradan da Instagram’ın bildirimlerini kapatabilirsiniz.
Okuduğunuz için teşekkür eder mutlu stalklamalar dileriz…
 


2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ben deniyorum kapanmıyor. Çıktıktan sonra tekrar otomatik açılıyor. Telefon iphonex. Yazılımsal hata mı var acaba. Bıkkınlık verdi canlı videolar.