HTC, 140,000'den Fazla Vive VR Gözlüğü Sattı!


HTC‘nin belki de şuanda en başarılı olduğu nokta Sanal Gerçeklik (VR) pazarı diyebiliriz. Akıllı telefon pazarında bir dönem oldukça popüler hale gelen ancak sonrasında çıkardığı devam modelleri ile kullanıcıları bir türlü kendine çekmeyi başaramayan firma Vive VR gözlüğü ile Sanal Gerçeklik pazarında lider konumda.
Ön siparişe sunulduğunda sadece ilk 10 dakikada 15,000’den fazla Vive VR satmayı başaran firma ürünü Nisan ayında piyasaya sürmüştü. Nisan ayından bu yana toplam 140,000’den fazla ürün satmayı başaran HTC bu anlamda lider diyebiliriz.
HTC-Vive
Ürün başı fiyatı 800 dolar olan HTC Vive gözlüklerinden firma yaklaşık olarak 112 Milyon dolar gibi bir gelir sağlamış durumda. Sanal Gerçeklik pazarının ve cihazlarının henüz daha emekleme aşamasında olduğunu varsayarsak HTC’nin elde ettiği bu başarı oldukça iyi diyebiliriz. Bu pazardaki marka bilinirliğini arttırıp kaliteli VR kasklar ile seriyi devam ettirmeyi başarırsa HTC kendine ciddi bir gelir kapısı açabilir.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir