Apple Watch Son Çeyrekte 6 Milyon Adet Sattı, Apple, Pazarı Domine Etti (Yine)


Kısa süre önce analiz şirketi Canalys, yayınladığı raporda Apple Watch‘ın global anlamda smartwatch pazarının en büyük payına sahip olmaya devam ettiğini gösterdi. Geçtiğimi son çeyrekte Apple’ın yani Ekim-Kasım-Aralık aylarında 6 Milyon adet Apple Watch satışının gerçekleştiği belirtiliyor.
Apple’ın bu satıştan tam 2.6 Milyar dolarlık bir gelir sağladığı ve bu rakamın toplam akıllı saat satışının %80’ini oluşturduğu iletilirken Apple’ın Watch satışlarının önceki yılına aynı dönemine göre %12’lik bir artış gösterdiği açıklandı.
Canalys verilerine göre 2016 yılında Apple, 11.9 Milyon adet Watch satışı gerçekleştirdiği anlaşılıyor. Bu rakam 2016 yılında satılan tüm akıllı saat pazarının yarısı anlamına geliyor. Yani satılan ger iki akıllı saatten biri Apple Watch. Pastanın diğer paylarında ise Fitbit %17 ile ikinci, Samsung %15 ile üçüncü sırada yer alıyor. Ek olarak belirtmemiz gerekir ki Xiaomi’de bu çeyrekte 5.5 Milyon MiBand satarak rekor kırmış.
Kaynak; The Verge


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir