iPhone Arayanı Engelleme ve Engeli Kaldırma


Çoğumuz bizi arayan reklam ve benzeri numaralardan bıkmış durumdayız. Bazen de bizi arayarak rahatsız eden bir kişiden kurtulmak için numarasını engellemek isteriz. Peki bir iPhone kullanıyorsanız ve bir numarayı engellemek istiyorsanız bunu nasıl yapacaksınız? Hemen gösterelim…

Numarayı Engelleme

Aslında numarayı engellemek çok basit. Bunu mesajlar için de kullanabilirsiniz ancak size gelen mesaj numara değil de bir firma adı kişi adından ise ve bu reklam gibi bir mesajsa numarası olmadığı için engelleyemiyorsunuz. Neyse numarada böyle bir durum olmadığına göre devam edelim.
Öncelikle telefon simgesi olan uygulamamıza (Bkz: untitled-2) giriyoruz. Son arananlara giriyoruz. Buradan engellemek istediğimiz numarayı buluyoruz. Sonra aşağıdaki görselde olduğu gibi. Önce numaranın solundaki i butonuna basıyoruz. Açılan ekranda sayfanın en altına kaydırıyoruz. Numarayı engelleme düğmemize basıyoruz. Çıkan uyarıyı da onayladık mı tamamdır bu iş.
numara engelleme

 Engeli Nasıl Kaldırırım?

Numara engelleme işi tamamdır bunun aynısını rehberinizdekileri engellemek için de kullanabilirsiniz. Peki ben vazgeçtim nasıl kaldıracağım bu engeli diye düşünüyorsanız hiç düşünmenize gerek yok. Oldukça basit.
Öncelikle Ayarlar‘a giriyoruz. Oradan Telefon’u seçiyoruz. Aramalar başlığı altında Engellenenler düğmesini göreceksiniz. Oraya girdiğinizde engellediğiniz numaralar görünecektir. Kaldırmak istediğiniz numarayı sola kaydırın ve kaldırın.
engeli-kaldirma
Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Diğer rehberlerimize de göz atabilirsiniz


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir