LG G5 için Android 7.0 Nougat Güncellemesi Kasım Ayında Çıkıyor


Güney Koreli teknoloji devi LG mobil pazarda son dönemlerde beklediğini aslında pekte bulabilmiş değil. LG G4’te yaşanan kronik sorunlar yüzünden kullanıcı kaybeden ve imajı zedelenen firma LG G5 ile karşımıza çıkmıştı. Güncelleme konusunda eskisine göre daha hızlı davranan firma şimdi LG G5 için Andorid 7.0 Nougat güncellemesini test ediyor.
Bildiğiniz gibi Android 7.0 Nougat sürümü hali hazırda sadece Nexus ve Androd One kapsamındaki cihazlara gelmiş durumda. Ülkemizde GM 4G ve 5 Plus bu güncellemeden yararlanmıştı. Avustralyalı operatör Optus‘un açıkladığı verilere göre LG G5‘de bunlardan sonra ilk güncellemeyi alan model olacak. Güncelleme tarihi olarak Kasım ayının ortaları gösterilmiş.
Ancak belirtmemiz gerekir ki bu tarihten önce yanı Kasıma ayının başlarında LG, güncellemeyi dağıtmaya başlayabilir. Android tarafındaki klasik sorun olan güncellemeyi ”bölge bölge” dağıtma olayı muhtemelen yine olacak. Dolayısıyla ülkemize güncellemenin biraz daha geç geleceğini söyleyebiliriz sanırım.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.