Meizu PRO 6S Duyuruldu; iPhone Benzerliği Devam Ediyor


Meizu, geçtiğimiz gün Çin’de düzenlediği bir özel etkinlik kapsamında Pro 6S modelini lanse etti. Meizu Pro 6 modelinin üstüne inşa edilen Meizu Pro 6S, selefine oldukça benziyor. Bu benzerlik beraberinde yine iPhone’a benzerliği de getiriyor. Özellikle ön yüzden bakıldığında ciddi benzerliklerin olduğu görülüyor.
5.2 inçlik Full HD Super AMOLED ekran gelen Meizu Pro 6S, 2.5D kıvrımlı panelinde ayrıca 3D Press (3D Touch) teknolojisine de destek veriyor. Cihaza gerekli işlem gücünü ise MediaTek’in 10 çekirdekli Helio X25 sağlıyor. Bunun yanında 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı cihazda bulunmakta.
meizu-pro-6s
Kamera tarafında ise geliştirmeler yapılmış. 12 MP IMX386 sensörü  f/2.0 diyafram aralığına sahip. 4 eksenli optik görüntü dengeleme (OIS) özelliği, 10 LED’li flaş, lazer ve faz algılamalı odaklama yetenekleri ise korunmuş. Ön tarafta ise 6 MP kameraya yer verilmiş.
Metal gövdesi içerisinde 3600mAh*** bataryaya yer veren Meizu Pro 6S, USB 3.1 Type C portuyla bağlantıyı gerçekleştiriyor. Önümüzdeki aylarda satışa çıkacak olan Pro 6S’in fiyatı ise 399 Dolar.

*** 2 sene sonra gelen edit; batarya 3060mAh.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Artık herkes iphone benzetme çabasında ve Meizu’nun 2014’de çıkarttığı mx4 serisinde bunun gibi bir konu ortaya atılmıştı, Meizu’nun tasarımının İphone’den daha önce bittiği belgelerle kanıtlanmıştı… marka karalamaya gerek yok