Microsoft Surface Pro 5 ve Surface Book 2 Yakında Geliyor


Hem yazılım hemde donanım pazarında da ürünleri ile boy gösteren Microsoft, Surface Pro 5 ve Surface Book 2 cihazları için geri sayıma geçmiş durumda. 2017 yılı içerisinde mevcut modelleri yenilemesi beklenen Microsoft hakkında gelen bilgiler doğruysa Surface Pro 5 ve Surface Book 2’yi 2017’nin ilk çeyreğinde görebileceğiz.
Şimdilik Microsoft kanadından bu haberler doğrulanmış değil ancak büyük oranda mantıklı söylentiler oldukları da aşikar. Zira önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde – muhtemelen Mart ayında – çıkması beklenen Windows 10 Creators Update güncellemesi bu yeni cihazlar ile ilk defa sahne alabilir. Hem güncelleme hemde yeni cihazların aynı dönemde çıkacağı bilgileri örtüşüyor.
Öte yandan gelen bilgiler de ağırlık Surface Pro 5’ten yana. Surface Pro 5’in Ultra HD ekran ve manyetik şarj destekli Surface Pen ile gelmesi bekleniyor. Cihazın üretimi noktasında Pegatron’un tek başına yer alacağı bahsedilirken bir ihtimal üretime Quanta Computer firmasının da ortak olabileceği belirtiliyor. Ek olarak Microsoft’un ilk dizüstü modeli olan Surface Book‘un ikinci nesli ise güncellenmiş şekilde karşımıza çıkacak ve geliştirilmiş Surface Pen’e sahip olacak. Detaylar çıktıkça sizleri haberdar edeceğiz.
Kaynak; Digitimes 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.