Minecraft Deli Gibi Satmaya Devam Ediyor


Minecraft belkide şuanda dünyanın en popüler oyunu olabilir. 2009 yılında piyasaya adım atmasıyla çığ gibi büyüyen satışları ve kullanıcı sayısı halen daha artmaya devam ediyor. Oyunun yaratıcısı İsveçli şirket Mojang, yaptığı açıklama ile mevcut kullanıcısı sayısını açıladı, rakam inanılmaz!
Açıklanan verilere göre Minecraf, şimdiye kadar  106.859.714 adet kopya satmayı başarmış. 2016 yılının başlangıcından beri günde ortalama 53 bin kopya satan oyunu taşıyan faktör ise tartışmasız konsollar ve mobil platformlar. Alttaki resimden de anlaşılacağı üzere Minecraft’ın Pocket Edition ve konsol sürümleri PC sürümünü neredeyse her ikiye katlamayı başarmış. Asya bölgesinde ise Pocket Edition’ın kullanımının son derece yüksek olduğu görülüyor.MINECRAFT (1908 x 1053)
Tüm bunlara ek olarak paylaşılan bilgilere baktığımızda Minecraft’ın dünyanın en kalabalık ülkeleri arasında olduğunu görüyoruz. Oyuncuları birleşip bir ülke kurarlarsa dünyanın en kalabalık 12. ülkesi olan Minecraft, tüm bunlara rağmen Tetris’in kopya satışını geçebilmiş değil.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir