Razer Project Valerie; Bir Dizüstü 3 Ekran, 12K Çözünürlük


CES 2017 hakkındaki diğer tüm yazılarımızı buradan takip edebilirsiniz.
Oyun bilgisayarları ve oyuncu donanımları konusunda uzman firmalardan biri olan Razer, CES fuarında bir ilke imza atıyor. Masaüstünde ekranları uzatma konusu oldukça uzun süredir hayatımızda bulunuyor. Razer ise bu çözümü dizüstü bilgisayarlara getirerek dünyada bir ilki bize gösteriyor.
Project Valerie adındaki konsept bilgisayar üç adet ekran ile geliyor. Bunlardan biri standart ekran konumundayken sağında ve solunda iki tane daha ekran bulunuyor. Menteşeler ile birbirine bağlanan ekranlar ve çerçeveler hatta tüm laptop alüminyum gövdeye sahip. Cihazın ağırlığı ise 5.5 kilogram.


Dizüstünün her bir ekranı 4K yani 3840x2160p. Toplamda ise bu değer 11520x2160p seviyesi gibi muazzam bir değere ulaşıyor. IGZO paneller ayrıca G-Sync’yi de destekliyor. Bu çok çılgınca ve harika! Henüz cihazın tüm donanım bileşenleri belli değil ancak  içerisinde GTX 1080 yatıyor. Öte yandan cihazın ne zaman çıkacağı ve fiyat bilgisi konusunda bir bilgi bulunmuyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Bu üç ekran olayını eski laptopuma açılı kapanır iki ekran şeklinde yapmayı düşünmüştüm birkaç yıl önce razer erken davrandı . Bunun bir örneği daha vardı ama şu an hatırlayamadım.