SpaceX, Falcon 9'u Yine İndirmeyi Başardı


Uzay çağının özel şirketi SpaceX, yaptığı yenilikçi hamleler ile adından bahsettirmeye devam ediyor. Biz onları konuşa duralım onlar bir kez daha fırlattıkları roketi başarıyla indire dursun… Yaklaşık 1 ay önce bildiğiniz gibi bir çok denemeden sonra SpaceX, ilk kez Falcon 9 roketini okyanusun ortasındaki platforma indirmeyi başarmıştı. Şimdi bir kez daha indirdi.
Elbette bir kere bunu başarmış olmaları sistemin tamamıyla hazır olduğu anlamına gelmiyor yani daha denemeler olacak. Bu bağlamda firma dün gece yaptığı yeni bir denemeyle daha başarıya ulaştı. Deneme dedik ama roket boşuna fırlatılmadı tabi ki de. Japonlara ait bir uyduyu yörüngeye çıkaran Falcon 9 roketi görevi tamamladıktan sonra belirlenen platforma inişini yaptı ancak roket hafif düzeyde biraz zarar gördü. Elon Musk bu konuda iniş sistemlerine yönelik geliştirmelerin devam edeceğini ayrıca bildirdi.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir