Asus Zenfone 3 ve Zenfone 3 Deluxe Sızdırıldı!


Android pazarına Zenfone serisi ile hızlı bir giriş yapan Asus, bu serinin yeni modellerini önümüzdeki aylarda tanıtacak. Yaz aylarında tanıtımlarının gerçekleşmesi beklenen Zenfone 3 ve kardeşi Zenfone 3 Deluxe’un basın görselleri ve muhtemel özellikleri sızdırıldı.Asus-Zenfone-3
İsimlendirme her ne kadar farklı da olsa Zenfone 3 serinin amiral gemisi konumunda bulunuyor. Tasarım anlamında Zenfone 2’yi geliştiren Asus, oval arka tarafı düz bir şekilde biçimlendiriyor. Ayrıca arka tarafta parmak izi okuyucusuna yer veren firma, kamera modülünün hemen yanına çift ton LED flaş ve lazer otofokus bileşenlerini yerleştirmiş. Ses açma-kısma ve güç butonu cihazın sağ tarafında konumlandırılırken biraz daha inceltilmiş çerçeveler dikkat çekiyor. Ön tarafta ayrıca yine fırçalanmış Zen tasarım dilini gösteren metal yine bulunuyor.
5.5” 1080p çözünürlüğündeki ekran 2.5D cam ile kaplanmış olurken cihaz, Snapdragon 650 yongası, 3GB RAM ve 32GB depolama alanı ile desteklenmiş. Arka tarafta 12MP çözünürlüğünde kameranın yer aldığı modelde ön tarafta ise 8MP kameranın yer alması bekleniyor. Cihaz Android 6.0 Marshmallow ile çıkışını yapacak.
Asus-Zenfone-3-Deluxe
Bir diğer cihaz ise Zenfone 3 Deluxe oluyor. Ekran boyutunu 5.9” seviyersine çıkaran Asus, ekran çözünürlüğünü ise 720p‘ye indirmiş. Snapdragon işlemciden gücünü almasını beklediğimiz cihaz 3GB RAM ile destekleniyor ve fiziksel Home tuşunu ve kapasitif tuşlarını bünyesinde barındırıyor. İki cihazında Computex 2016 fuarında tanıtılması bekleniyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir