Spotify, Şimdi Windows Store'da!


Geç oldu, bir de güç oldu…

Gariptir ki son zamanlarda hiç yapmadığımız kadar Spotify haberi yapıyoruz, nedenini anlamış değiliz. Her neyse, haberimize dönecek olursak; Bildiğiniz gibi geçtiğimiz ay Spotify’ın Windows Store’a -Windows Mağazası- geleceği açıklanmıştı ve nihayet bugün geldi.
En baştan söyleyelim, mağazaya gelen Spotify, Centennial Desktop Bridge aracı ile oluşturulmuş durumda. Yani bu, Evrensel Windows Uygulaması değil, dolayısıyla Xbox One’da yada telefonunuzda çalışmayacak. Sadece masaüstü Windows için geçerli bir sürüm kısaca.


Windows Mağazası’na gelen Spotify uygulaması, hali hazırda çevrimiçi masaüstü uygulamasıyla tıpatıp aynı. Tek bir fark var o da güncellemelerin Windows Mağazası aracılığıyla gerçekleşecek olması. Tabi güzel bir detayı da sizinle paylaşmak isteriz. Bildiğiniz gibi bir süre önce Microsoft, Windows 10 S sürümünü duyurmuştu. Bu sürüm sadece Mağaza’dan yapılan yüklemelere izin veriyor ve Web’den herhangi bir yüklemeye izin vermiyordu. Dolayısıyla Spotify’ın Mağaza’ya gelmesi Windows 10 S’li cihazlar için oldukça iyi oldu diyebiliriz.

Spotify’ı Windows Mağazasında Aç 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.