Twitter'da Çekiliş Yapan ''Apple Türkiye'' Hesabına Dikkat!


Apple ürünlerini elbette hepimiz seviyor ve kullanmak istiyoruz. Bu isteği kötü amaçları veya kendi çıkarları için kullanmak isteyenler her zaman olmuş ve olmaya da devam ediyor. Bunun en son örneklerinden bir tanesi ise kendisini Twitter’da Apple Türkiye olarak tanıtan @AppIeIncTurkey adlı hesap.
Sözde resmi hesap gibi davranıp sürekli asılsız çekilişler düzenleyen; Bu çekilişlerde bir gün iPhone 7, bir gün iPad, bir gün Macbook Pro cihazlarını hediye olarak vereceğini iddia eden, karşılığında ise sadece Retweet ve Takip isteyen bu hesabı dikkate almamanızı tavsiye ediyoruz.
Bu tür hesapların amaçları sadece eğlence ve takipçi sayısını arttırmaktan başka bir şey değil. İnsanların duygularını sömürmek son derece yanlış, kandırmak çok daha büyük bir yanlış. Ek hesabın, sahte çekilişlerinin kazananları ile iletişime geçtik. Tek popüler cevap aldık; ”Arayan soran yok, sahte.”
Ayrıca resmi Apple hesabı -veya diğer şirketlerde olabilir- olsaydı ”mavi tik” işareti ile bu belirtilmiş olurdu. Bu yüzden tekrar bu tip hesaplara tenezzül etmemenizi tavsiye ediyoruz. İnanan arkadaşlarınız varsa da onları uyarmaktan çekinmeyiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir