Windows 10 Parola kaldırma


Merhaba bugünkü yazımızda windows 10 parola nasıl kaldırıldığını anlatacağız . İşlem Windows 8 deki gibi aynı.

 • Öncelikle windows tuşu ve r tuşuna basıyoruz (win+r)
 • Çıkan ekrana “netplwiz” yazıyoruz ve enter a basıyoruzEkran Görüntüsü (20)
 • Açılan pencerede kırmızı karenin içinde bulunan tiki kaldırıyoruz ve “tamam” a basıyoruz

Ekran Görüntüsü (21)

 •  Parolamızı giriyoruz ve “tamam” a tıklıyoruz.

Ekran Görüntüsü (22)
 

Uykudan Uyanırken Parola Sormasını Kaldırmak

 • Bilgisayarınızdan ayarları açın ve hesapları menüsünü seçin.


Solda bulunan seçeneklerden Oturum açmayı seçin ve Oturumu açmayı gerekli kıl kısmında Hiçbir Zaman seçin.

İşlemimi bitti . Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.


Dijitaller'in Sunucu ve Ağ altyapısını kuran, düzenleyen. Genel olarak teknoloji ve bilim ile uğraşmayı severim . Detaylı bilgi için https://ahmetozer.org. Lütfen sorularınızı Dijitaller.com Yorumlar veya Twitter üzerinden iletin.

55 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bazen işlemleri doğru yapsanız bile sıkıntı çıkarabiliyor o onayı tekrar işaretleyin ve bilgisayarı yeniden başlatın daha sonrasında o onayı tekrardan kaldırın.

  2. Bu işlem Hard reset veya kapatıp açmanız içindir. Uyku modu için “BAŞLAT> AYARLAR> bölümünü açıp “HESAPLAR” bölmünden “OTURUM AÇMA SEÇENEKLERİ”ne tıklayıp “OTURUM AÇMAYI GEREKLİ KIL” bölümünü “HİÇBİR ZAMAN” olarak ayarlarsanız uyku modundan sonra parola sormasını engellemiş olursunuz.

  3. asıl bekledğim cevap buydu çok teşekkür ederim yararlı bilgin için emeğine sağlık…

 1. Netframework 2.0-3.0 aktif edince parola ekranı geliyor ama kendiliğinde geçiyor sonra. Programlardan deaktif edince parola ekranı gelmiyor.

 2. Yok, olmamış! 🙂 Yeniden başlatınca tekrar göründü ama bekleyince kayboluyor parola ekranı?

 3. Bütün disk bölümlerini silip, temiz bir format attım. Şimdilik sorun yok. Olursa, önerinizi deneyeceğim. Teşekkürler.

 4. dediklerinizi yaptıktan sonra yönetici olarak çalıştırmak istediğim hiçbişeye ulaşamıyorum nedeni ne olabilir ??

  1. Malesef özel olarak yardımcı olamıyoruz yazıdaki işlemleri doğru yaptığınız takdirde sıkıntı çıkmaması gerekir.

  2. arkadaşlar bu ekrandaki işlemleri yatpıktan sonra oturumu kapat demeyin bilgisayarı yeniden başlatın öle olur yoksa oturumu kapat diyince olmaz

 5. Arama yerine netplwiz yazıyorum sizin 3. Attıgınız resim deki yet bana gelmiyor. Hata verir gibi başka birşey cıkıyo lütfen yardım cı olurmusun 🙂

 6. windows 10 açılış parolasını kaldırıyorum açılış parolasını sormuyor ancak birkaç açılıştan sonra tekrar sormaya başlıyor.

  1. Bilgisayarınızı uykuya alıyorsanız parola sorar fakat normal koşullarda sormaması lazım.
   Rehberde anlatılan işlemin tersini yapın bilgisayar başlangıçta parola sorma aktif edin. Bilgisayarınızı yeniden başlatın parolanızı girin ve rehberdeki işlemleri tekrarlayın. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda parola sormaması gerekmektedir . Eğer bilgisayarınız parola sormaya devam ediyorsa sisteminiz ayarları kaydetmekte sıkıntı yaşıyor yada herhangi bir güvenlik yazılımı veya program ayarınızı değiştirebiliyor olabilir.

 7. Ahmet bey merhaba yönetici kılidini nasıl kaldırabiliriz Ctrl+Alt+Delete bilgisayar ilk açıldığında bu yazı çıkıyor

  1. Windows’a gelen herhangi bir güncelleme ile sisteminizde sorun oluşmuş olabilir. Tik işaretliyken bilgisayarınızı yeniden başlatın, oturum açtıktan sonra komut istemini yönetici olarak açın ve “sfc /scannow” komutunu yazın. Komutunuz tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın, oturum açın ve rehberde bulunan adımları tekrar uygulayın.

 8. Ben herşeyi yapıyorum tikliyorum kutucugu fakat user ın altına sifre yazmadan devam ediyorum . Pc yi actigimda user in sifresini soruyor .?. Lutfeennn yarrrdimmm

 9. öncelikleişiniz yeni bir yerel email acmak olsun yerek emaili mevcut emalinizle degiştirin yanı mevcut emailinizin yerine yerel emailinizi kullanmak istiyormusunuz diye soruyor microsoft sizde onaylıyorsunuz böylelikle eski emailinizi degiştiriyorsunuz ardından bu beyfendinin dedigi işlemi yaparak o acılışta parolanızdan kurtuluyorsunuz hepsi bu kadar ama dedigim gibi yeni yerel eposta acmadan cogu kişide bu iş yaramaz !

 10. Sayın Ahmet Bey Gardaşım,
  Bilgisayarda sitenize denk geldim, ve oldukça uzman olduğunuzu söylüyorsunuz, ben de bu vesile ile uzun zamandan beri karşılaştığım ve bir çok uğraşlarıma rağmen çözüme ulaşamadığım bir sorunu tarafınıza arz etmek istiyorum. Şayet, yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim. Sorunumu bir kaç madde halinde aşağıda tarafınıza bildiriyorum ;
  1. Window 10 işletim sistemi kullanıyorum, düzenli olarak güncellemeleri her gün kontrol edip yüklüyordum veyahut programın kendisi yüklemiş olup o an itibariyle sistemin güncel olduğunu teyit ediyordu, tak-i 25 Ekim 2016 tarihine kadar, o günden itibaren ve ” Windows 1607 özellik ” güncellemesinden itibaren hiç bir şekilde güncellemeleri yüklemiyor, sürekli ……. güncelleme yüklemesi başarısız oldu diyor. Ben yine de o tarihten beri ara ara denediysem de, hiç bir şekilde neticeye ulaşamadım. Bu arada şu hususu da izah ediğim; size danıştığım şu ana kadar her türlü araştırmayı elimden geldiğince yapmaya çalıştım, gerek dos üzerinden file scan programları olsun, gerek windows 10 tekrardan yüklemek olsun, gerek Microsof destek hattı olsun vs. vs. lâkin hiç bir neticeye ulaşamadım. Geriye şu seçenek sebep olabilir mi acaba; meselâ diz üstü bilgisayarım DELL’ de hiç bir sorun yok düzenli olarak güncellemeleri yüklüyor, lakin sorun teşkil eden masa üstü bilgisayarım toplama bilgisayar acaba buradan mı gıcık kaptı diyorum ? Birde, ” Güncelleme Başarısız ” oldu dedikten sonra şu an hatırlayamayacğım 8……. ile başlayan hata numarası veriyor, bu hata numarasını da çok yoğun bir şekilde araştırdım lâkin netice yine hatice.
  Gardaşım, öncelikle mailimi okuduysan çok teşekkür ederim, ve şayet önereceğin bir çözümün varsa müsait bir zamanında bildirirsen çok memnun olurum. Benimde sizin için yardımcı olabileceğim bir husus varsa elimden gelen ne ise yaparım.
  Tekrardan Teşekkürlerimi Sunarım
  Saygılarımla

 11. ben netplwiz kısmını keçtim ama sonraki adımda parolamı yazabileceğim bir yer yok ve windows 10 kullanıyorum ne yapmalıyım

  1. Adımları sırasıyla takip ediniz. Anlatımımız tamamıyla geçerlidir.

 12. win10 şifre kaldırılmıyor ne yaptıysak olmadı netplwiz den tutun her yolu denedim ama mümkün değil gibi parola yok diyoruz bu sefer pin istiyor

  1. Siz bilgisayarınızı uykuya alıyor olabilir misiniz ?
   Bazı Laptoplar kapanmak yerine hızlı başlangıç için kendilerini uykuya alıyorlar.
   Rehberin 2. aşamasını takip etmenizi tavsiye ederim.

 13. teşekkür etmeyi unutmuşum gerçekten yıl 2019 4 sene öncesinin bilgileriyle çözüme kavuşmak iyi oldu 🙂

 14. benim bilgisayarımda ilk açtığımda kullanıcı şifresi soruyor. ben bilmiyorum şifreyi hiç açamıyorum ne yapmalıyım

  1. Eger diskini sifrelenmemis ise bir bilgisayarci yardimi ile verilerinizi koruyarak tekrardan isletim sistemini yuklemeniz gerekiyor.

 15. Ahmet bey, bilgisayarım da; ayarlar-profil-parolalar da parola, şifre kaydı tutulmuyor, çözüm? Teşekkürler.