Xiaomi Mi Max 2 Tanıtıldı, İşte Tüm Detaylar


Xiaomi’nin Mi Max 2 modeli kısa süre önce tanıtıldı. Önceki modele göre işlemci bazından bir geri adım olsa da firma diğer geliştirmeler ile bu açığı kapatmayı bilmiş.

Xiaomi’nin büyük sevenlere özel hazırladığı akıllı telefon serisi Mi Max, artık ikinci nesline evriliyor. Yeni model, önceki modele göre önemli yükseltmeler ve iyileştirmelerle geliyor ve bu sayede daha kullanıcı dostu bir şekle bürünüyor.
Xiaomi Mi Max 2, 6.44 inç büyüklüğündeki ekran boyutunu koruyor. Full HD çözünürlüğün sunulduğu ekran yine benzer metal kasa içerisinde kendisine yer buluyor. Tasarımsal açından büyük değişiklikler olmasa da tutuş hissiyatına önemli etkisi olan kavisli gövde bu modelde de kullanılmış.
Mi Max 2, gerekli olan işlem gücünü ise 8 adet Cortex A53 çekirdekli Snapdragon 625 yongasından sağlıyor. Önceki modelde Snaodragon 650-652 yongaları kullanılmaktaydı. Yani, işlem gücü bakımından geriye atılan bir adım söz konusu ancak, S625’in enerji verimliliği ve performans dengesi bakımından iyi bir işlemci olduğunu biliyoruz.


Bununla birlikte 64/128 GB arttırılabilir dahili depolamaya ek olarak Mi Max 2 modelinde 4 GB RAM artık standart haline geliyor. Batarya ise 4850mAh seviyesinden 5300mAh seviyesine yükseltilmiş. Quick Charge 3.0 sayesinde batarya yüzde 68 seviyesine sadece 1 saatte gelen bu devasa batarya ile rahatlıkla 2 günlük bir kulanım süresine ulaşabilirsiniz.
Mi Max 2 ile çekilen bir fotoğraf.

Kamera tarafında da yine önemli bir gelişme söz konusu. Firma, Mi 6 modelinde kullandığı 12MP Sony IMX386 sensörü Mi Max 2’de de kullanmış. Bu sensör daha büyük pikselleri sayesinde daha fazla ışığı alabiliyor, dolayısıyla düşük ışıkta daha iyi performans sergiliyor. Faz algılamalı otomatik odaklama, çift ton flaş, HDR desteği ve 4K video kaydı bu kameranın diğer detaylarından. Öte yandan cihazın ön yüzündeki selfie kamerası ise 5 MP.

Mi Max 2’nin asıl vurucu noktası ise hala fiyatı. Fiyat, önceki nesil ile oldukça benzer noktada. 64 GB depolamaya sahip model 250 Dolar civarında, 128 GB depolama alanına sahip model ise 290 Dolar civarında fiyat etiketiyle raflara çıkıyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir