Xiaomi Mi Note 3 Duyuruldu, Özellikleriyle Orta Seviyede İddialı!


Fiyat/Performans

Çinli Xiaomi, düşük pazarlama maliyetleri sayesinde fiyat konusunda rekabetçi cihazlar piyasaya sürmekten çekinmiyor. Bunların son örneği ise Xiaomi Mi Note 3 oldu. Kısa süre önce tanıtılan cihaz, özellikleri ve fiyatı bakımından son derece cazip bir model olarak karşımıza çıkıyor.
Özellikle şunu söylemeliyim ki Xiaomi Mi Note 3, tasarımsal açıdan firmanın amiral gemisi Mi 6’ya çok benziyor. Hatta boyu büyük ikiz kardeşi desek yeridir. 7000 serisi alüminyum çerçeveler, arka ve ön yüzün tamamında cam tasarım premium hissiyatını büyük ölçüde arttırıyor.

Mi Note 3, 5.5 inç ekranında 1080p Full HD çözünürlük sunarken bu ekranı Snapdragon 660 yongasıyla besliyor. Xiaomi’nind aha önceki Mi Note modellerinde en üst seviye yonga tercih ettiğini görmüş ve dolayısıyla bu modelde de Snapdragon 835 bekleyişine girmiştik ancak bu gerçekleşmedi. Ancak Snapdragon 660 da Full HD’de her şeyin hakkını verebilecek güçte.
Bunun yanında telefonda 6 GB RAM‘in yanında 64 GB ve 128 GB dahili depolama alanı yer alıyor. MicroSD kart desteği yok ancak dahili depolama seçenekleri oldukça yeterli seviyede.
Kamera platformunda ise telefon Mi 6 kardeşiyle aynı kuruluma sahip. Çift 12 MP çözünürlüğündeki kameralardan biri normal çekim diğeri ise 2X optik zoomlu telefoto işlevi görüyor. Aynı zamanda ikincil kameranın yardımıyla bokeh efektli çekimler yapılabiliyor. Xiaomi, kamera algoritmasında geliştirmeler yaptığını belirtiyor. Mi 6’daki sorunlar ortadan kaldırılmış. Telefonun ön kamerası ise 16 MP. Özçekim çılgınları sevinsin, aynı zamanda Yapay Zeka desteğiyle güzelleştirme sunuyor bu kamera.

Son olarak, 3500mAh pil ile hayat verilen telefonda NFC, Kızılötesi, parmak izi okuyucu, yüz tanıma teknolojisi, stereo hoparlör ve USB Tip-C bulunuyor.

  • 6 GB + 64 GB : 385 Dolar
  • 6 GB + 128 GB: 445 Dolar

Telefonun lansman fiyatı Mi 6’nın ki ile neredeyse aynı. O yüzden fiyatlandırma olarak telefonların birbirine yakın olmasını bekliyoruz Türkiye’de. Ayrıca önümüzdeki ay telefonun ülkemizde satın alınabilir olacağını düşünüyoruz.
#Kaynak; GSMAreana


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected]mail.com twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir