Xiaomi Mi Note 3 Özellikleri ve Tantım Tarihi Orta Çıktı


Sızıntılar sızıntılar…

Bugün erken saatlerde, Xiaomi Mi Note 3‘ün Mi MIX 2’nin yanında geçen yıla benzer bir şekilde ilan edileceği ortaya çıktı. Her iki telefon da 11 Eylül’de tanıtılacak. Tamamen çerçevesiz üst seviye Mi Mix 2’nin yanına orta seviyeye hitap eden Mi Note 3 de heyecan uyandırıyor.

Mi Note 3’ün lansman için bir posteri ortaya çıktı. Posterden anladığımız kadarıyla arka tasarım Mi 6 ve Mi 5X’e benziyor. Çift kameraların konumu da benzer. Muhtemelen aynı kamera kurulumunu göreceğiz.
Öte yandan Mi Note 3, önceki modele göre biraz daha küçülüyor. Artık 5.7 inç yerine 5.5 inç olarak cebimize girecek ki bence böyle olması daha iyi oldu. Bu arada herhangi bir kavis sözü de sızdırılan bilgilerde bulunmamakta, dolayısıyla düz (flat) ekran göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Xiaomi Mi 6 Duyuruldu; Snapdragon 835, Çift Kamera ve Dahası

Ayrıca eğer bu telefonun Snapdragon 835 ile gelmesini bekliyorsanız size hemen kötü haberi vereyim, cihaz Snapdragon 660 ile gelecek. Ancak teselli olması bakımından bu yonga yanında 6 GB RAM ve 64/128 GB dahili depolama alanının da yer alacağını belirteyim. Söylemlerimden Snapdragon 660’ın güçsüz olduğunu çıkarmayın sakın. Son derece iyi bir SoC.
MicroSD kart desteğinin olmayacağı telefonda 3500mAh batarya yer alacak. Quick Charge 4.0 ile hızlı şarj sizleri memnun etmeye çalışacak.
Kamera konusunu üstte belirtmiştim ama biraz daha detay vereyim. Mi Note 3, çift 12 Mp kamera ile gelecek. 2X zoom, bokeh efekti numalarından olacak, aynı Mi 6’de olduğu gibi. Ön kamera ise 16 MP. Cam kaplamalı gövdesiyle premium hıssiyatı yaşatacak olan Mi Note 3, Tip C portu (aynı zamanda kulaklık girişi olacak) NFC gibi özellikleresahip olacka. Fiyat konusunda bir bilgi bulunmuyor.
#Kaynak; GizmoChina


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir