Xperia C5 Ultra ve Xperia M5 Görüntülendi


Sony, mobil pazarda 3 Ağustos‘ta tanıtacağı modeller ile iddiasını arttırmak ve pazardaki gücünü yükseltmek istiyor. Geçtiğimiz zaman zarfında haberini yaptığımız Xperia C5 Ultra net olarak görüntülendi. Bunun yanında Sony’nin yine Xperia C5 Ultra ile birlikte tanıtacağı Xperia M5‘in de görüntüleri sızdırıldı. Genel olarak tasarıma baktığımız da Xperia C5 son derece şık görünen bir cihaz olmuş diyebiliriz. Xperia M5 genel anlamda Z serisinden Z3+’a oldukça benziyor.

Sony-Xperia-C5-Ultra (3)
Xperia C5 Ultra

Sony’nin C serisi devam modeli olan Xperia C5 Ultra selefine göre tasarımsal olarak dev bir adım atlamış. C4’te kalınlığı 2.2mm olan yan kenarlar Xperia C5 Ultra’da 0.8mm gibi çok ince bir değere çekilmiş. Model için ”çerçevesiz” dememiz çokta yanlış olmaz. Ancak model hakkında ki diğer yazımızda belirttiğim gibi modelin üst ve alt çerçeveleri biraz daha kısaltılsaymış ortaya çok iyi bir tasarım konulabilirmiş.
Sony-Xperia-C5-Ultra-vs-Xperia-M5 (1)
Xperia C5 Ultra ve Xperia M5

Xperia C5 Ultra, 6” 1080p ekrana, 1.7 GHz 8 çekirdekli MediaTek Helio X10 ( MT6752) işlemcisine,  2GB RAM’e ve 16GB depolama alanına sahip olacak. Ayrıca modelin hafızası 128GB’a kadar arttırılabilecek. Kamera tarafı da oldukça iddialı. Cihazın ön ve arka yüzünde 13MP değerinde Exmor R sensör bulunacak. Bunun yanında Andorid 5.1.1, çift SIM kart ve 2930 mAh batarya boyutu sunan model Stamina modunda ise 2 Gün kullanım imkanı sunacak. Cihazın ülkemize iddialı bir fiyat politikasıyla giriş yapacağı söyleniyor. Cihazın fiyatı ise 350$ seviyelerinde olması bekleniyor.
Xperia M5
Xperia M5

Bir diğer model olan Xperia M5 ise tasarımsal değilde donanım açısından daha güçlü bir cihaz. Özellikle kamera tarafında arka yüzde kullanılan 21.5MP değerinde kamera 5x kayıpsız Zoom yapabiliyor ayrıca 13MP çözünürlük sunan ön kamera ise oto fokus yapabiliyor. Donanım bazında ise yine 8 çekirdekli MediaTek HelioX10 işlemcisi yer alıyor ancak bu işlemci 2 GHz hızında çalışıyor. 3GB RAM, 16GB arttırılabilir depolama alanı, Android 5.1.1 ve 2600 mAh batarya ise telefonun diğer gelişmiş özellikleri arasında yer almakta. Cihazın fiyatının 400$ civarlarında olacağı söylenmekte ancak iki modelinde fiyatları hakkında resmi bir bilgi bulunmamakta. Aşağıdan cihazların görsellerine bakabilirsiniz.

 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.