AMD Radeon Software Crimson Edition Yayınlandı!


AMD’nin yeni grafik arayüzü yazılımı Radeon Software Crimson Edition, yayınlandı. Crimson yazılımı daha önce haberini yaptığımız gibi Catalyst yazılımın yerine geçiyor ve daha sade, hızlı, şık ve kullanıcı dostu bir kullanım imkanı sunuyor.
AMD-Radeon-Software-Crimson-Edition-page-039 (1999 x 1125)
Radeon Software Crimson Edition ile birlikte 12 yeni özellik ve %20 civarında arttırılmış grafik performansı geliyor. Ayrıca enerji verimliliği tarafında da iki kata varan tasarruf sağlanıyor. Ek olarak geliştirilen yazılım, AMD’den ayrılan daha doğrusu Radeon tarafının çok daha verimli çalışması için ayrılan Radeon Technologies Group tarafından geliştirilen ilk yazılım olma özelliğin taşıyor.
AMD-Radeon-Software-Crimson-Edition-page-036 (1999 x 1125)
Radeon Software Crimson Edition çok geniş anlamda yeni özellikler taşıyor. Modern hale getirilmiş kullanıcı arayüzü, Radeon Settings ile oyunlar ve uygulamalar için gereken ince ayarlar tek tek yapılandırılabilir hale getirilmiş. Yeni yazılımda  Radeon Settings, AMD Catalyst sürücüsünden 10 kat daha hızlı başlama süresine sahip.
AMD-Radeon-Software-Crimson-Edition-page-031 (1999 x 1125)
Geliştirilmiş ve arttırılmış yazılım performansı ile oyunların yükleme süresini %33 azaltırken, watt başına performans da %23 arttırılmış. Eski yazılıma göre genel olarak performans 1.8 kat arttırılmış diyebiliriz. Yazılım, LiquidVR teknolojisi konusunda yeniliklerde içermekte. Aşağıdaki linkten Windows 10 için Radeon Software Crimson Edition’u indirebilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

12 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. merhabalar.amd gaming evolved imda uyarı verdi güncellemek icin 224 mb olanı indirdim kurdum ama hala uyarı veriyo güncellenmemis gibi.gaming evolved i sildim kurdum yine aynı.diger 12.3 mb lik olanı indirdim gene aynı.yani kuruyorum ama görmüyo gibi bisey.windows 10 pro kullanıyorum.nasıl bi çözüm önerebilirsiniz?

  1. Mevcut yazılımı kaldırın.
   64-bit Windows 10 kullanıyorsanız Buradan
   32-bit Windows 10 kullanıyorsanız Buradan yazılımı indirebilirsiniz.

 2. ABİ Automatically Detect and Install Your Driver Bu bölüme tıklayınca birşeyler indiriyor kendi kendine otomatik bulup algılıyor herhalde diğer kendi pc mize göre arama yaptığımızda benim bilgisayarım için olan 4300/4500 seriesi bulamıyorum otomatik indir dersemde yararlı olurmu ?

  1. O da aynı işe yarıyor. Sisteminize uygun sürücüyü bulup yüklüyor. Eğer manuel sürücümü ben bulurum derseniz verdiğim linkte
   Manually Select Your Driver kısmından bulmalısınız ->> Step 1: Desktop Graphics, Step 2 Sisteminizde Takılan Ekran Kartı Serisi (Örneğin HD 7770 ise HD Seris), Step 3 Kendi Ekran kartınızı ve son olarak da işletim sisteminizi seçip Display Results’a tıklamalısınız. Gelen ekranda kartınız için çıkmış en güncel sürücüyü indirmelisiniz.
   http://support.amd.com/en-us/download

 3. Amd ryzen 3 2200g apu kullanıyorum sisteminde harici bir ekran kartı bulunmamakta sistemimin işlemcisinde bulunan vega 8 grafik kartı için bu programımı kullanmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim 🙂