AMD'nin Efsane Mühendisi Samsung Yolunda


İşlemcilerin hayatında x86-64 bit mimarisi bir milat sayılabilir. Bu miladın yaşanmasına katkı sağlayanların en başında gelen AMD mühendisi Jim Keller kariyer yaşantısına Samsung’da devam edecek.
AMD’de  Mikroişlemci Çekirdekleri Şef Mühendisi görevinden ayrılacak olan Keller’ın hayatına baktığımızda başarılar ile dolu olduğunu görüyoruz. Keller, sadece AMD için aktif rol değil Apple içinde önemli işlere imza atmıştı. Bilindiği üzere Keller hali hazırda AMD’de Zen mimarisi üzerinde çalışıyordu.
Samsung-AMD-merger
Hexus.net kaynaklı haberimize göre ünlü mühendis Samsung’un Texas’da bulunan Ar-Ge (Araştırma ve Geliştirme) merkezinde çalışma hayatına devam edecek. Burada hangi konu üzerinde çalışacağı büyük bir sır ancak Samsung’un özelleştirilmiş yongalar üzerinde çalıştığı biliniyor. Muhtemelen Jim Keller bu konu üzerinde çalışacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir