Android O Final Sürümü Bu Hafta Yayınlanabilir


Kuvvetli söylenti

Google’ın yeni Android sürümü çok yakında cihazlara sunulmaya başlanacak. Andorid 8.0 ya da Android O olarak adlandırılan yeni işletim sistemi sürümünün hala alacağı tatlı adını bilemiyoruz fakat gelen son bilgiler artık yavaş yavaş final sürümün dağıtılmaya başlanacağını gösteriyor.
Android Central’den David Ruddock‘un attığı tweet’e göre Android O sürümü önümüzdeki hafta ilk olarak Pixel ve Pixel XL telefonlarına sunulacak. Daha önceki sızıntılar da yeni sürümün Ağustos ayının ilk yarısında güncellemenin verileceğini işaret ediyordu.


Ek olarak belirtmeliyiz ki güncelleme ilk olarak Google’ın ve onun güncelleme garantisi verdiği cihazlara gelecek. Yani Pixel serisinden sonra Android One kapsamındaki cihazlar güncellemeye kavuşacak. Bildiğiniz gibi ülkemizde General Mobile’ın GM 5 Plus, GM 5 ve GM4 telefonları Android One kapsamında yer almakta.
Ek olarak dumanı üstünde kısa bir haberi de hemen buradan aktaralım. Söylentilere göre Nokia 8, kutusundan Android O ile çıkan ilk telefon olabilir.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir