Asus GTX 960 Mini ekran kartına merhaba


Günümüz masaüstü sektöründe insanlar artık televizyonun yanında güçlü bir PC istiyorlar fakat donanım parçalarının büyük olması bu isteği maalesef olumsuz etkiliyor. Büyük ekran kartları yerine onların Mini modellerini alıp kompakt bir PC kasası oluşturabiliyorlar.
JIHsTzEZAMH34IP4_setting_fff_1_90_end_500
Asus‘da sektördeki bu isteği görmüş olmalı ki GTX 960‘ın Mini modelini envanterine kattı.
Diğer Mini modellerinde olduğu gibi aynı soğutucu sistemi kullanılıyor ayrıca kartın uzunluğu ise 17 cm’yi geçmiyor. Fan tarafında çift katmanlı bir pervane kullanılmış. Soğutma konusunda etkili olacaktır. Baskı kartın arka kısmında ise alüminyum kapak yer alıyor.
uac3mvh3HqHZgUYI_setting_fff_1_90_end_500
Fabrika çıkışlı olarak referans tasarıma göre hız aşırtılmış. Kartın normal GPU hızı 1190 MHz tabi Boost ile 1253 MHz seviyelerine çıkabiliyor. Bellek hızlarına değinilmemiş ve 7 GHz olarak sabit bırakılmışlar.
Video belleği 2 GB olarak belirlenmiş. Normal GTX 960’dan bildiğiniz gibi 128-Bit veri yoluna sahip olmakla birlikte yine aynı sayıda CUDA çekirdeğine sahip. Bir adet 6-pin ek güç girişi yer alıyor. Görüntü çıkışları ise DL-DVI, HDMI 2.0 ve üç adet DisplayPort 1.2 bulunuyor.
Dxuk49hb7waQQ6LY_setting_fff_1_90_end_500
Sonuca vardığımızda güzel bir kart olmuş. Büyük abisinden altta kalır bir yanı yok ki zaten Mini kartların amacı küçük olup abileri kadar da güçlü olabilmek. Mini kart arayanlara güzel bir tercih olacaktır. Piyasaya çıkış tarihi ve fiyat açısından kesin bir bilgi bulunmuyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir