Apple, Akıllı Saat Pazarını Domine Etti; Samsung İkinci | Dijitaller

Apple, Akıllı Saat Pazarını Domine Etti; Samsung İkinci


Şerefli ikincilik

Apple ile Samsung arasındaki yarış sadece akıllı telefon pazarında sürmüyor, giyilebilir teknoloji alanının akıllı saat pazarında da sürüyor. Pazar araştırma firması olan Strategy Analytics tarafından yayınlanan verilere göre yılın ilk çeyreğinde Apple pazarı domine etmiş durumda.

Yılın ilk çeyreğinde yani Ocak-Mart aylarında gönderilen akıllı saatlerin %53’ü Apple’a ait. Watch akıllı saat serisi ile büyük beğeni ve dikkat toplayan Apple yavaş yavaş bu pazarı da silip süpürmeye başlıyor. Bu dönemde firmanın yakın takipçisi ise Samsung oluyor, %12.8’lik payıyla. Güney Koreli teknoloji devi, % 12.2 pazar payıyla üçüncü sırada yer alan Fitbit’i geride bırakırken rapor, Samsung’un Gear S3 saatinin bu yükselişte önemli payının olduğu belirtildi.

Toplam ürün sevkiyatlarına baktığımızda ise Apple’ı tekrar %16 payla listenin zirvesinde görüyoruz. İkinci ve üçüncü konumunda olan Xiaomi ve Fitbit ise sırasıyla %15.5 ve %12.3 pazar payını elinde tutuyor.

Samsung’un yükselen trendi önemli olsa da Apple’ın bir süre daha liderliği elinden bırakmayacağı çok açık. Açıkçası Gear S3 Frontier her yanıyla rakibi Apple’dan daha üstün bir saat ancak marka ve ilgi sadece teknik verilere bakmamakta, bunun en büyük örneği şüphesiz Apple ve onun ekosistemi.

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apple, Akıllı Saat Pazarını Domine Etti; Samsung İkinci

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz