Yeni Google Pixel Telefonların Özellikleri Belli Oldu


Teşekkürler HTC

Google’ın önümüzdeki aylarda tanıtacağı yeni Pixel telefonları hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Daha önceki bir haberimizde HTC U11’in içindeki dosyalarda Google Pixel 2 telefonlarına ait bazı bilgiler yer aldığını sizlere aktarmıştık, şimdi ise bu bilgiler daha da detaylandırıldı ve telefonların teknik özellikleri listelendi.
Aktarılanlara göre Pixel 2, ”Walleye” kod ismi ve ”S2” dosya adı ile gelirken, Pixel XL 2 ise ”Taimen” ve ”P2” kod adlarını kullanacak. Birinci nesil Pixel telefonlarda bu kod isimler S1 ve P1 olarak karşımıza çıkmıştı, yani bilgiler bu anlamda örtüşüyor.
İlk nesline tasarım açısından benzeyeceği belirtilen Pixel 2‘de 5 inçlik Full HD ekranın yer alması bekleniyor. Bu ekran, Snapdragon 835, 4GB RAM, 64 GB dahili depolama alanı ile desteklenecek. Ayrıca stereo hoparlör gelecek fakat 3.5mm jack girişi cihazda bulunmayacak.
Pixel XL 2‘de yine önceki modelde olan cam ve metal tasarım anlayışını sürdürecek arka yüzeyinde. LG tarafından üretileceği belirtilen 6 inç OLED 1440 x 2560 çözünürlüklü ekran ile gelecek olan cihaz Snapdragon 835 ve 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanından destek alacak. Paylaşılan diğer detaylarda ise telefonun tek kameraya sahip olacağı ve yine 3.5mm jack girişinin yer almayacağı aktarılıyor.
Telefonlar, Eylül ayında tanıtılabilir.
Kaynak; PhoneareaXDA


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir