Apple Campus 2'nin Adı Sonunda Belli Oldu. Steve Jobs da Unutulmadı


Uzun zamandır inşa edilen ve Spaceship Campus veya Apple Campus 2 olarak adlandırılan, tasarımından dolayı ve yapan firmanın Apple olmasında dolayı, çok fazla dikkat çeken ve haber olan yapı artık ismine kavuştu.
Apple bugün bu gerçekten de uzay gemisine benzeyen yapıya ‘Apple Park’ adını verdiğini duyurdu.
Şirketin yeni 175 dönümlük kampüsü olan Apple Park, çalışanlarını Nisan ayında almaya hazır olacak. 12.000 kişiden fazla Apple çalışanının yeni iş yerlerine taşınması altı ayı aşacak. Binaların ve park yerlerinin inşasının yaz boyunca devam etmesi planlanıyor.

Apple, kurucusunu onurlandırmak için, Apple Park’daki oditoryumun adını Steve Jobs Theatre olarak belirlemiş. Oditoryum, metalik karbon tellerden çatıya sahip ve çapı 50 metre olan, 6 metre uzunluğunda bir cam silindir şeklinde. Steve Jobs Tiyatrosu, Apple Park’ın en yüksek noktasında. Aynı zamanda çimenlere ve ana binaya bakmakta.
Apple CEO’su Tim Cook, “Steve’in Apple hakkındaki vizyonu bizimle zamanının ötesine uzandı. Apple Park’ın gelecek kuşaklar için yenilikçi bir yer olacak. Çalışma alanları ve park alanları ekibimize ilham vermenin yanı sıra çevreye de fayda sağlayacak şekilde tasarlandı. Dünyanın en enerji verimli binalarından birine kavuştuk ve kampüs tamamen yenilenebilir enerji ile çalışacak. ” şeklinde Apple’ın yeni evini anlattı.
Apple, kampüsün bir Apple Mağazası ve kafeye sahip olacağını ve bunun halka açık olacağını belirtti.
Kampüsün halka şeklindeki 2.8 milyon metrekarelik ana binası, tamamen dünyanın en büyük kavisli cam panellerinde kaplandı. 17 MegaWatt çatı güneş paneli sistemine sahip olan Apple Park, dünyanın en büyük güneş enerjisi sistemlerinden birini çalıştıracak. Aynı zamanda, dünyanın en büyük doğal havalandırmalı binasının, yılın dokuz ayı boyunca herhangi bir ısıtma ya da klimaya ihtiyaç duymayacağı öngörülüyor.
Kaynak; 9to5mac


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir