Apple, Huawei P20 Pro'nun Üçlü Kamerasını Kopyalayabilir


Şaşırtıcı değil


Elinizde tuttuğunuz iPhone X’un arkasındaki çift kameradan hoşlanıyorsanız size iyi bir haberimiz var. Gelecek yıl orada üç tane olacak.
Hali hazırda akıllı telefon pazarında herhalde çift kameralı bir akıllı telefon üretmeyen üretici kalmamıştır. Artık standart haline gelen çift kamera olayına Huawei, P20 Pro modeliyle bir ekleme daha yaparak sensör kurulumunu üçe çıkardı. Tayvan merkezli bir yayın olan Economic Daily News‘ın raporuna göre 2019’da gelecek olan iPhone 12 (iPhone XII veya iPhone X’in ardılı ne olacaksa) kamera performansını iyileştirmek için üçüncü bir objektife daha sahip olacak.
Bu iddiayı destekleyecek güçlü deliller olmasa da kaynak söylemlerini tedarik zinciri analizlerine dayandırıyor. Diğer analistlerden bu konuda bir bilgi gelmediğini de belirtelim.
Öte yandan raporda kamera detayları arasında optik görüntü sabitleme ve 5X zoom vurgusu yapılıyor. 5X Zoom ile söylenmek istenenin ne olduğunu bilmiyoruz ancak ya optik zoom ya da hybrid zoomdan bahsediliyor. Ayrıca Apple’ın P20 Pro’da ki kamera kuruulumunu (40 MP RGB – 20 MP Monokrom – 8 MP Telefoto) aynen uygulayacağını da söyleyemeyiz zira Apple hiçbir zaman rakamları büyük gösteren bir firma olmadı. Muhtemelen yine 12 MP yolundan ilerleyecek ve üçüncü objektif 6 MP olabilir.
Elbette şimdilik bunlar oldukça erken söylentiler. Daha fazla bilgi elimize ulaştığında sizleri bilgilendiriyor oalcağız.
#Kaynak; Techradar


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir