Apple iPhone 8, 1000 Dolar Fiyata Sahip Olabilir


Apple’ın ilerleyen aylarda tanıtacağı yeni iPhone modelleri hakkında önemli bir analist, fiyat bilgisi paylaştı. Analiste göre iPhone 8 oldukça pahalı olacak.

Apple’ın iPhone’un 10. yıldönümü dolayısıyla bizlere farklı bir şeyler sunacağı belirtiliyordu ve daha önceleri gelen ilk fiyat bilgileri de ”oldukça yüksek” olarak aktarılıyordu. Aslında ilklerin telefonu olacağını düşündüğümüz iPhone 8’in bahsi geçen özelliklere sahip olması durumunda bu fiyat pek şaşırtıcı değil doğrusu.
Öyle ki ilk kez bir iPhone, OLED paneli taşıyacak. Bunun yanı sıra iPhone 8, Apple’ın Touch ID parmak izi tarayıcısını camın altına yerleştirdiği ilk telefon olacak ve bu telefon uçtan uca ekrana sahip olacak. 3D algılayıcıyı kullanan ön kameranın da cihaz yer alması bekleniyor.
Goldman Sachs analisti Simona Jankowski ise bizlere fiyatlar hakkındaki beklentisini açıkladı; “iPhone 8’in 128 GB ve 256 GB modellerinin sırasıyla 999 $ ve 1.099 $ fiyata sahip olmasını bekliyoruz.”
Bununla birlikte, Apple, bu yılın ilerleyen aylarında yeni iPhone modellerini duyurduğunda, mevcut modeller için fiyatların düşmesi bekleniyor. Simona Jankowski, Eylül ayından tanıtılacak üç yeni iPhone’un şu şekilde bir fiyatlandırmaya sahip olmasını bekliyor;
Apple iPhone 8 – 999 dolar ve üstü
Apple iPhone 7s Plus – 769 dolar ve üstü
Apple iPhone 7s – 649 dolar ve üstü

Son olarak Goldman Sachs, Apple iPhone 8’in aşağıdakileri içermesini bekliyor:
5.8-inç OLED ekran
Çerçevesiz, uçtan uca ekran.
3D algılama
Daha iyi, daha hızlı NAND / DRAM bellek
128GB’dan başlayan kapasite
A11 işlemci
Home düğmesi yok
Biyometrik kimlik doğrulama
Yeni iPhone modelleri her zaman olduğu gibi yine Eylül ayından tanıtılacaktır ve o zamana kadar daha çok var. Dolayısıyla bu bilgiler değişiklik gösterebilir. En güncel haberleri alabilmek için bizi sık sık ziyaret edin.

Kaynak; Phonearena


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.