Tizen'li Samsung Z4 Resmen Duyuruldu


Samsung’un bir süredir geliştirdiği ve Android’e alternatif olmasını beklediği Tizen OS’un ekosistemini büyütmeye devam ediyor. Firma, Tizen’li dördüncü telefon olan Z4 modelini resmen duyurdu.

Samsung’un geliştirdiği ve hafif yapısıyla dikkat çeken Tizen OS, hali hazırda akıllı telefonlar, TV’ler ve saatlerde kullanılıyor. Şimdide firma bu telefonlar arasına Samsung Z4 modelini eklemiş durumda. Samsung Z4 her ne kadar Tizen’li dördüncü telefon olsa da önceki modeller pekte başarılı olmuş sayılmaz.
Samsung Z4, olabildiğince giriş seviyesini hedef alan hatta ilk kez akıllı telefon kullanacaklara yönelik bir cihaz diyebiliriz. Cihaz, 4.5 inç büyüklüğünde 480 x 800 piksel (Bunların hala var olduğuna inanmak zor, ama Samsung yapıyor) çözünürlüğünde 2.5D kavisli ekran ile geliyor. Dört çekirdekli bir işlemci ve 1 GB RAM‘in yer aldığı modelde hem arkada hem de ön tarafta 5 MP kamera yer alıyor. Telefona 2050mAh gücündeki batarya eşlik ediyor.
Samsung Z4’ün net olarak fiyatı açıklanmış değil fakat serinin önceki modellerine baktığımızda bu cihazın da yine 100 Dolar altında bir fiyata sahip olacağını söyleyebiliriz. Bununla birlikte Samsung Z4, bu ayın sonunda Hindistanda piyasaya girecek.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir