Apple ve Samsung, iPhone için 2 Yıllığına OLED Panel Tedariğinde Anlaştı


Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan söylentiler doğrulandı diyebiliriz. Apple ve Samsung’un iki yıllığına OLED panel tedariği için anlaştığı belirtiliyor.

Kore merkezli ET News, Chosun Biz ve diğer medya gruplarına göre Apple, Samsung Display ile OLED panel tedariği için bir anlaşma imzalamış durumda. İki yılı kapsayan bu tedarik anlaşmasının değeri ise 9 Milyar dolar (10 Trilyon KRW). Apple niye en büyük rakibinden böylesi büyük bir tedarikte bulunuyor derseniz cevabı çok basit; OLED panel üretimini büyük hacimli olarak sadece Samsung yapıyor.

Raporlara göre Samsung Display, 2017 yılında Apple’a 70-92 Milyon adet OLED panel sevkiyatı gerçekleştirecek. Bu da demek oluyor ki 2017 yılında satılacak iPhone’ların %30’u kavisli OLED ekran ile gelecek. Ek olarak Japonya merkezli Nikkei’in aktardıklarına göre Samsung,  Apple’ın artan talebini karşılamak için kapasitesini 95 milyona çıkarmaya çalışıyor.
Bu arada, Tayvan merkezli Yuanta Securities Investment Consulting, yeni iPhone cihazlarının 2017’de 100 milyon adede ulaşacağı tahmininde bulundu. Bunlardan en az 55 milyonu OLED panelli olacak.
Yeni iPhone’lar gerçekten büyük merak konusu.
Kaynak; DigiTimes


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir