Asus ZenFone 3 Zoom için Android 8.0 Oreo Güncellemesi Geldi


Sonunda!


Asus, ZenFone 3 Zoom ve ZenFone 3 Laser cihazını Mart ayının sonuna kadar Android 8.0 Oreo‘ya güncellemeyi planlasa da, güncellemelerin çoğu birkaç ay gecikti.

Nisan ayı başlarında Asus tarafından yayınlanan resmi bir açıklamada, ZenFone 3 Zoom için Oreo güncellemesinin, düzeltilmesi gereken belirli sorunlar nedeniyle ertelendiği söylenmiş ve Haziran ayı sonunda güncellemenin verileceği aktarılmıştı.

Neyse ki, Asus güncelleme gelmesini engelleyen sorunları düzeltmeyi başardı, bu yüzden bir Asus ZenFone 3 Zoom’unuza sahipseniz, artık Android 8.0 Oreo güncellemesini edinme şansınız bulunmakta. Asus, forumunda ZenFone 3 Zoom telefonlarının artık Android 8.0 Oreo için uygun olduğunu doğruladı ve yeni sürüme geçişten sonra, telefonun dahili belleğinin biraz azalacağından bahsediliyor.

Ayrıca Asus, Minimove, PhotoCollage ve Do It Later dahil olmak üzere, ZenFone 3 Zoom’da önceden yüklenmiş olarak gelen bazı uygulamaları kaldırıyor. Son olarak, “Tüm Uygulamalar Menüsü” nü oluşturan hareket “kaydırın” olarak değiştirildi. Güncellemenin telefonunuza ulaşması birkaç gün sürebilir. O yüzden arada sırada güncellemeleri kontrol etmenizde fayda var.

#Kaynak; PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir