Boston Dynamics'ten Yeni Robot; 'Handle'


Bundan yaklaşık bir ay önce Boston Dynamics yetkililerinin gerçekleştirdiği sunumda ortaya çıkan Handle isimli robotu sizlere aktarmıştık. Bildiğiniz gibi firma robot ve robotik alanında hem üretim hemde yazılım konusunda son derece başarılı ve profesyonel durumda. Her nesilde bir koca adım ileri giden firmanın son noktası ise şimdilik Handle.

Yaklaşık olarak 2 metre uzunluğunda olan Handle, 14km/s hızlara ulaşabildiği gibi 1.2 metre dikey olarak zıplayabiliyor. Güçlü ayakları ve esnek eklemlere sahip olan robot iki adet tekerler ayak sistemi ile desteklenerek kullanım alanı genişletilmiş. Ayrıca 45 kilogramlık yükleride rahatlıkla kaldırabiliyor. Bununla birlikte tek şarj ile 24 km yol katedebilen robot aslında biz insanları da biraz korkutuyor diyebilirim.
Zira robotun videosunu izlerken hareketlerinin zarifliği ve son derece dengeli yapısı sizde ilk olarak ”woooww” etkisi bırakırken sonradan ister istemez ”acaba” dedirtiyor. Aşağıdaki ilgili videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz o yüzden.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir