Sony Xperia M4 Aqua'yı tanıttı


Bildiğiniz üzere MWC 2015 büyük bir hız ile devam ediyor. Dün tanıtılan HTC One M9 ve Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge’den sonra Sony’de bugün Xperia Aqua M4‘ü tanıttı. Adından da anlaşıldığı üzere suya, toz ve darbelere dayanıklı bir yapıya sahip. Bu dayanıklılık IP 68 sertifikası alarak daha da başarılı hale getirildiğini söyleyebiliriz. Temel anlamda orta segmenti hedefleyen modelde işlemci tarafında 64-bit yapıda olan SnapDragon 615 kullanılıyor ve 8 çekirdekli olduğunu belirtelim. Grafik tabanında ise yükü Adreno 405 birimi üstleniyor. 5” seviyesinde 720p IPS LCD ekran bizleri karşılıyor. Modelde ayrıca 2 GB RAM, 8GB ve 16GB olmak üzere iki farklı hafıza seçeneği mevcut. MicroSD kar desteği ile hafızayı artırabilmek mümkün.
xperia-m4-aqua-stay-out-with-a-2-day-battery-4-22abc33a3a2ab2543b111ec0ac37c073-620
Kamera tarafında ise yine güncel seviyeyi yakalamış 13 Megapiksel çözünürlüğünde ki flaşlı kamera Full HD videolar da çekebiliyor. Cihazın ön yüzünde ise 5 Megapiksel çözünürlüğünde Öz Çekim kamera mevcut. Ayrıca ön yüklü olarak Android 5.0 ile geleceğini belirtelim. Bütün bu özelliklere enerji gücü sağlayan pil 2400 mAh boyutunda. Cihaz ise 7.3 mm inceliğiyle zarif duruyor tasarımsal anlamda Xperia serisinin çizgilerini taşıyor. 300 € fiyat ile çıkacak telefon raflarda ki yerini Nisan ayında alacak. Bir sonraki yazımıza kadar kendinize iyi bakın bizi takip etmeyi de unutmayın.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir