Sony Xperia Ear; Sanal Asistanlı Akıllı Kulaklık


Mobil Dünya Kongresini en etkin geçiren firmaların başında bulunan Sony’de haberler bitmek bilmiyor. Bazılarının hatırlayacaktır; Xperia Ear aslında daha önceleri tanıtılmış bir ürün ancak ilk versiyon başarısız bir girişimdi. Zaten piyasada da gerçekten satışa çıkmadı. Bununla birlikte ilk verisyonda bir sürü sorun vardı. Taki kısa süre önce yeni Xperia Ear tanıtılana kadar.
Sony Agent adında bir sesli dijital asistana sahip olan Xperia Ear, sahip olduğu open-ear” özelliği ile kulaklık kullanımda olsa dahi dış çevresel sesleri duymanıza olanak tanıyor. Bu sayede dış dünyadan kopmuyorsunuz. Zira Xperia Ear, kendi sesini doğrudan kulak kanalınıza iletiyor dolayısıyla sanal asistanı kullanırken başkaları ile rahatlıkla sohbet edebilir veya müzik dinleyebilirsiniz.

Bir diğer özellik ise ”anytime talk”. Bu özellik sayesinde bir tuşa basmaya yada kişi listenizi karıştırmaya gerek kalmadan sadece baş hareketiniz ile arama yada grup sohbeti başlatmanız sağlanıyor. Son olarak Sony cihazı ne zaman piyasaya süreceği veya fiyatının ne olacağı konusunda bir açıklamada bulunmadı.
(Sanal asistan ve kulaklık bir araya gelince aklımda direk ”Her” adındaki film canlandı. Güzel filmdir, izleyin derim.)
Kaynak; Engadget


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir