CES 2016; Dünyanın İlk Snapdragon 820'li Telefonu LeTV Le Max Pro Tanıtıldı


CES 2016 fuarı kapsamında dünyanın ilk Snapdragon 820’li telefonu LeTV’den geldi. Letv Le Max Pro adındaki cihaz dünyada ilk kez Snapdragon 820 kullanması ile gözleri üzerine çekti.

Letv Le Max Pro Özellikleri

dsc-5282-1-1
Cihazın özelliklerine geçtiğinizde bizleri ilk etapta 6.33″ büyüklüğünde dev bir ekran karşılıyor. 2440x1440p çözünürlüğünde ki bu ekrana Qualcomm’un en güçlü yongası Snapdragon 820 eşlik ediyor.
4 adet özelleştirilmiş Kryo çekirdeğine sahip olan yongaya her bir çekirdek 2.2Ghz hızında çalışıyor. Telefonun grafik yükünü ise Adreno 530 birimi karşılıyor. 4GB RAM, 32/64/128GB depolama alanına sahip olan cihazda arka tarafta 21MP çözünürlüğünde kamera bulunurken on tarafta ise ultra piksel kamera yer almakta. Tüm bunlar ise 3400mAh kapasiteli pil ile hayat buluyor ancak batarya kasanın büyüklüğüne göre biraz düşük kalmış. Fakat batarya, Qualcomm Quick Charge 2.0 ile telefon sıfırdan %60’a sadece 30 dakikada çıkıyor.
dsc-5296-1
3G/4.5G, Wi-Fiad, BT, GPS ve USB Type C’nin yer aldığı cihazda birde parmak izi okuyucu bulunmakta. Qualcomm Sense ID teknolojisini barındıran parmak izi okuyucu, ultrasonik tarama ile parmağınızı 3 boyutlu haritasını çıkarıyor ve bu sayede parmağınız kirli veya ıslak olsa dahi okuma gerçekleşiyor. Ek olarak telefon bu sayede biyometrik kimliğinizi öğrendiği için direk dokunduğunuzda açılıyor.
Ürünün fiyatı hakında bir bilgi yer almazken aynı şekilde çıkış tarihi ve hangi ülkelere çıkacağına dairde bir bilgi bulunmamakta.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir